تاریخ انتشار خبر: ۴ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۷:۳۱:۱۶
کد مطلب : 91781
مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان خبر داد:

بهره‌برداری از بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی آبادان

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان گفت: تا ۱۸ ماه دیگر بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی تامین اجتماعی آبادان به بهره‌برداری می‌رسد.

داریوش پناهی‌زاده امروز اظهار کرد: در حال حاضر کار ساخت این بیمارستان با ۳۷ درصد پیشرفت فیزیکی به خوبی دنبال می‌شود به طوری که اکنون طبقه ششم آن نیز به اتمام رسیده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان در خصوص دلایل تاخیر در ساخت و تکمیل این بیمارستان اضافه کرد: به دلیل باتلاقی بودن زمین مجبور به کوبیدن ۸۰۰ شمع در زمین و بنا نهادن بیمارستان بر روی آن شدیم.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون عملیات ساخت بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی تامین اجتماعی آبادان به خوبی پیش می‌رود، تصریح کرد: برای ساخت این بیمارستان اعتباری معادل ۸۰۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان بخش‌های مختلف این بیمارستان را شامل داخلی، زنان، جراحی، اطفال، نوزادان، آی.سی.یو، سی.سی.یو، بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان، زایشگاه، بخش‌های عمومی، اورژانس و سی.تی.اسکن عنوان کرد.

وی با بیان اینکه کار ساخت این بیمارستان حداکثر ظرف ۱۸ ماه آینده به اتمام می‌رسد، یادآور شد: احتمال بهره‌برداری زود‌تر از موعد نیز وجود دارد.

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان همچنین با اشاره به بهسازی کامل بیمارستان فعلی تامین اجتماعی آبادان (۱۷ شهریور) در سال گذشته ادامه داد: بخش‌های سی.سی.یو و آی.سی.یو این بیمارستان در دست مرمت و بازسازی است، بخش سی.تی.اسکن آن نیز در حال ساخت بوده و دستگاه سی.تی.اسکن آن خریداری شده است.

به گفته پناهی‌زاده، در سال گذشته در مجموع حدود ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای خرید تجهیزات، بهسازی و بازسازی کامل بیمارستان فعلی تامین اجتماعی آبادان هزینه شده است.

وی با اشاره به پروژه بیمارستان ۹۶ تختخوابی امیرکبیر اهواز گفت: این پروژه نیز با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی ظرف دو ماه آینده تکمیل و آماده بهره‌برداری می‌شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان همچنین با اشاره به عملیات کلنگ‌زنی ساخت بیمارستان ۹۶ تختخوابی دزفول طی دو روز گذشت توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: این بیمارستان نیز ظرف مدت ۲۸ ماه با صرف اعتباری معادل ۶۰۰ میلیارد ریال احداث می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی طرح توسعه بیمارستان شوشتر نیز با پنج هزار متر زیربنا به زودی آغاز می‌شود.

مرجع / فـارس