تاریخ انتشار خبر: ۱ , شهریور, ۱۳۹۵ | ۱۵:۲۱:۳۴
کد مطلب : 122962
به مناسبت هفته دولت؛

بهره‌برداری از ۲۰ طرح عمرانی و خدماتی در آبادان

به مناسبت هفته دولت ۲۰ طرح عمرانی و خدماتی با اعتبار بالغ بر ۵۲۰ میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری می رسد

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان گفت:به مناسبت هفته دولت ۲۰ طرح عمرانی و خدماتی با اعتبار بالغ بر ۵۲۰ میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

عزیزاله شهبازی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این طرح ها شامل گازرسانی، آموزشی، عمران شهری و تولیدی است.

وی از احداث ۱۱ طرح آموزشی در شهرستان آبادان خبر داد و اظهارکرد:به مناسبت هفته دولت یک طرح آموزشی آماده بهره برداری است و برخی از آنها نیز تا اول مهر آماده تحویل به آموزش و پرورش می شوند که در هفته دفاع مقدس و سالروز شکست حصر آبادان به بهره برداری می رسند.

شهبازی به فعالیت چهار تعاونی مرزنشینان در بازارچه مرزی اروندکنار اشاره کرد و گفت:به زودی بخش تجاری صادرات و واردات در بندر اروند کنار آغاز و به منظور پهلوگیری لنج های باری در اسکله بندر تجاری اروندکنار طرح لایروبی اسکله با ۱۰ میلیارد ریال در حال اجرا است.

وی به فعالیت ۳۲ مزرعه پرورش میگو در چوئبده آبادان و کشت و صید میگو در این شهرستان بیان کرد:با فعال سازی مزارع کشت میگو در چوئبده بیش از ۵۰۰ نفر از جوانان منطقه در این مزارع مشغول به کار شده اند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان از فعالیت ۱۰۲ سازمان مردم نهاد در آبادان خبر داد و افزود: فعالیت این سازمان های مردم نهاد نشانه اهتمام جدی مردم این شهرستان برای مشارکت در فعالیت های اجتماعی،فرهنگی و بهزیستی است.

وی گفت: دولت شبانه روز در آبادان مشغول کار است و سعی دارد تا مشکلات مردم را به حداقل برساند.

شهبازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اتمام دو فاز از چهار فاز جزیره شادمانی آبادان افزود:طرح اجرایی جزیره شادمانی در ۴۸ هکتار در دولت تدبیر و امید آغاز شده و اجرای دو طرح باقی مانده آن نیز با مشارکت بخش خصوصی انجام می شود.

وی اظهارکرد:یک سرمایه گذار داخلی آمادگی خود را برای احداث هتل در جزیره شادمانی اعلام کرده و درصدد اجرای کار است.

هفته دولت از دوم تا هشتم شهریور سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر در انفجار دفتر نخست وزیری به دست گروهک منافقین برگزار می شود.

مرجع / ایرنا