تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۱:۱۸:۰۰
کد مطلب : 58998
با اجرای طرح تحول نظام سلامت در جنوب خوزستان محقق شد

بهره‌مندی ۵۲ هزار نفر از کاهش میزان پرداخت در نظام تحول سلامت

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان از بهره‌مندی ۵۲ هزار نفر از کاهش میزان پرداخت نظام تحول سلامت در جنوب خوزستان از نیمه اردیبهشت امسال خبر داد.

خبرگزاری فارس: بهره‌مندی 52 هزار نفر از کاهش میزان پرداخت در نظام تحول سلامت

به گزارش عصر آبادان ، نصرالله حسونی بحرینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: بیش از ۵۲ هزار نفر از نیمه اردیبهشت امسال و بعد از پیاده شدن طرح تحول نظام سلامت در مناطق تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان از کاهش میزان پرداخت این طرح بهره‌مند شدند.

وی با بیان جزییات بیشتر در همین رابطه اضافه کرد: طبق آمارها از این ۵۲ هزار نفر، تعداد ۲۴ هزار نفر در بیمارستان‌های آبادان از  مزیت طرح تحول نظام سلامت استفاده کردند.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان با اشاره به آمار استفاده‌کنندگان از کاهش میزان پرداخت نظام تحول سلامت در دیگر مناطق تحت پوشش این دانشکده، خاطرنشان کرد: حدود ۱۴ هزار نفر در ماهشهر و هندیجان، نزدیک به ۸ هزار نفر در خرمشهر و ۶ هزار نفر نیز در شادگان با تعرفه‌های جدید در بیمارستان بستری شدند.

وی در پایان گفت: در این طرح بیماران بستری دارای بیمه شهری ۶ درصد و همین بیماران با بیمه روستایی تنها ۳ درصد هزینه درمان خود را پرداخت می‌کنند.

منبع: فارس