تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , تیر, ۱۳۹۵ | ۰۰:۴۶:۳۶
کد مطلب : 117204

بهزیستی آبادان هزینه تحصیل ۳۲۰ دانشجو را پرداخت کرد

این اداره تاکنون هزینه تحصیل حدود ۳۲۰ دانشجوی زیر پوشش را در مقاطع مختلف تحصیلی پرداخت کرده است

رییس اداره بهزیستی شهرستان آبادان گفت:این اداره تاکنون هزینه تحصیل حدود ۳۲۰ دانشجوی زیر پوشش را در مقاطع مختلف تحصیلی پرداخت کرده است.

سعید ایثاری یکشنبه در آیین گلریزان کمک به بیماران زیر پوشش بهزیستی آبادان در باشگاه اروند این شهر، گفت:کمک های جانبی به معلولان شامل کمک هزینه تامین مسکن و اشتغال می باشد که به صورت موردی به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است.

وی افراد زیر پوشش این اداره را ۶ هزار و ۱۷۶ نفر خواند و افزود:سه هزار و ۴۵۰ نفر نیز شامل معلولان ذهنی، جسمی، حرکتی و ناشنوایان از خدمات این اداره هستند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آبادان در خصوص ارائه خدمت به معلولان نیز، گفت:خدمات به معلولان، دائمی است و افرادی که از معلولیت شدید رنج می برند، مستمری دریافت می کنند که در شهرستان آبادان، هزار و ۲۰۰ مددجو کمک هزینه نگهداری در منزل از این اداره دریافت می کنند.

ایثاری در ادامه سخنانش با تشریح طرح های بهزیستی آبادان برای اشتغال مددجویان زیرپوشش این اداره، گفت:در این راستا حدود ۹۰ طرح به سازمان منطقه آزاد اروند ارائه شده که پس از تصویب و تامین اعتبار، ۲۱۰ بازتوان زیرپوشش می توانند مشغول به کار شوند.

این مسئول در اداره بهزیستی شهرستان آبادان در ادامه سخنانش همچنین با درخواست از نیکوکاران برای کمک به مددجویان این نهاد، افزود:بیش از ۵۰۰ فرزند بی سرپرست در شهرستان وجود دارند که خیران و نیکوکاران می توانند با شرکت در طرح حامی با پرداخت ماهیانه حداقل ۳۰۰ هزار ریال کودکی را به سرپرستی بپذیرند.

رییس اداره بهزیستی آبادان افزود: با توجه به اینکه اعتبارات دولتی کفاف هزینه های درمان نیازمندان را نمی دهد کمک‌ های خیرین می ‌تواند این مجموعه را در تحقق اهداف که همانا ارائه خدمات به خانواده های بی بضاعت است، یاری کند.

آیین گلریزان کمک به بیماران نیازمند زیر پوشش اداره بهزیستی شهرستان آبادان با حضور جمعی از نیکوکاران، مدیران محلی دستگاه های اجرایی و خانواده های عضو سازمان بهزیستی برگزار شد.

مرجع / ایرنا