تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۳:۲۷:۱۴
کد مطلب : 71603
فرماندار:

بهسازی جاده های آبادان ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان گفت: نوسازی و بهسازی جاده های ارتباطی این شهرستان به ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

عزیزالله شهبازی دوشنبه افزود: پس از بازدید هفته گذشته معاون وزیر راه و ترابری از جاده های پر ترافیک شهرستان، مشکلات این جاده ها با حضور بررسی شد.

فرماندار ویژه آبادان گفت: در این نشست همچنین در خصوص سرعت بخشی تکمیل جاده ۴۲ کیلومتری آبادان و اروندکنار تأکید شد.

وی گفت: عملیات زیرسازی و آسفالت ۱۲ کیلومتر از این جاده از سمت آبادان به اروند کنار انجام شده است و پنج کیلومتر مسیر این جاده از سمت اروندکنار به آبادان نیز در حال زیرسازی است.

معاون استاندار خوزستان ادامه داد: تکمیل این جاده با برخی مشکلات مواجه است، به عنوان مثال در این مسیر، دو مسجد قرار دارد که مقرر شد با برگزاری نشست با هیات امنا، در خصوص رفع موانع ادامه کار تصمیم گیری شود.

شهبازی از جاده ارتباطی ماهشهر، آبادان و بندر امام به عنوان جاده استراتژیکی استان و این شهرستان یاد کرد و افزود: روند بهسازی این مسیر ارتباطی که پل ارتباطی ایران و عراق است،از پیشرفت مطلوبی برخوردار است.

فرماندار آبادان همچنین با بیان اجرای عملیات تعریض جاده خضر نبی(ع) به طول هفت کیلومتر، افزود: کم عرض بودن آن، خطراتی را برای ساکنان و مسافران ایجاد می کرد که با رایزنی، مقرر شد علاوه بر تعمیر و روکش آسفالت، اعتبار لازم برای تعریض جاده پرداخت شود.

جاده های ارتباطی شهرستان آبادان به ویژه مسیر ارتباطی بندر امام به آبادان و جاده خرمشهر به آبادان در محورهای ارتباطی پرتردد و بین المللی استان است.

مرجع / ایرنا