تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۰:۰۴:۵۵
کد مطلب : 74436
امام جمعه آبادان:

به برکت نام شهید یاسینی ، یاد ۶۶ شهید نیروی هوایی خوزستان زنده شد / آبادان به خود می بالد که چنین فرزندانی دارد

عصر آبادان: امام جمعه آبادان گفت: یک روزی کسی نمی دانست که شهید یاسینی فرزند این آب و خاک و این شهر یعنی ابادان است .

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه آبادان در مراسم کنگره شهید یاسینی و شهدای نهاجای خوزستان طی سخنانی اظهار داشت: خوشحالیم  که در ایام نورانی به برکت نور شهدا و شهید یاسینی ها که برگردن تک تک ماها منت دارند دور هم جمع شدیم تا یاد و نام شهدای نیروی هوایی که بیشترین نقش را در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند اما مغفول مانده بودند را زنده کنیم.

وی افزود: بحمدالله به برکت یاد شهید یاسینی و به برکت فرزندی مثل بهروز یاسینی که مسیرش مثل مسیر حضرت سجاد (ع) و خانوادشان که راهشان همان احیا راه شهداء و پرچم داری در این مسیر است ، یاد و خاطره ۶۶ شهید نیروی هوایی خوزستان و آبادان بعد از سال ها کم توجهی ، دوباره زنده شود.

ابراهیمی خاطر نشان کرد: یک روزی کسی نمی دانست که شهید یاسینی فرزند این آب و خاک و این شهر یعنی ابادان است کسی شاید نمی دانست که ابادان ۵ شهید خلبان و خوزستان ۶۶ شهید قهرمان را در نیروی هوایی تقدیم انقلاب کرد اما امروز عظمت این مردان بزرگ به نمایش عموم گذاشته شده است.

امام جمعه آبادان تصریح کرد: از ۱۳ سر لشکر شهید خلبان کشور، ۴ تای آنها آبادانی است و  آبادان به خودش افتخار می کند که نزدیک به نیمی از این قشر شهدا را تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده و خود آبادانی ها باور نمی کردند و نمی دانستند که شهرشان این ظرفیت را داشته و دارد.