تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , تیر, ۱۳۹۴ | ۱۴:۲۹:۴۵
کد مطلب : 99427

به خوزستانی ها وام گردوخاک می دهند!؟

مدیرملی ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار سازمان حفاظت محیط زیست، از تخصیص اعتبارات بانکی با سود نازل به خوزستانی ها به منظور مصون سازی محل زندگیشان خبر داد.

،شعاعی مدیرملی ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار سازمان حفاظت محیط زیست، از تخصیص اعتبارات بانکی با سود نازل به خوزستانی ها به منظور مصون سازی محل زندگیشان خبر داد.
وی با بیان اینکه باید به این سمت حرکت کنیم که با کمک به مردم میزان سازگاری و مصونیت آنها را در مقابل با گرد و غبار تا پایان دوره ۲۳ ساله خشکسالی افزایش دهیم، گفت: دو جداره کردن پنجره‌ها، فیلترینگ هواکش‌ها و… طرح‌های دیگری است که تصویب شده است
شعاعی گفت:پیشنهادی هم به سیستم بانکی کشور داده‌ایم و دولت نیز آن را تصویب کرده که در استان‌های محروم اعتبارات بانکی با سود نازل برای مصون سازی محل زندگی مردم در اختیار آن‌ها قرار گیرد.
وی اضافه کرد:تلاش‌مان این است که بانکی که مکلف به انجام این اقدام شده است را متقاعد کنیم حداقل در سیستان و بلوچستان و خوزستان این اعتبارات را در اختیار مردم قرار دهد تا با این طرح‌ها به سمت کاهش آسیب پذیری مردم برویم.
گفتنی است بعد از طوفان های گردوخاک در اسفند ۹۳ و بحرانی که در خوزستان ایجاد شد مقام معظم رهبری به دولت دستور جدی دادند که برای مقابله با ریزگردها در استان اقدامات جدی انجام دهد بعد از آن بود که دولت در این زمینه مصوباتی داشت مصوباتی که تا امروز به قول استانداری خوزستان هنوز یک ریالش دست استان نرسیده است.