تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۴:۰۳:۲۸
کد مطلب : 43477

به رای گذاشتن اختیارات رهبری توسط مشاور رئیس جمهور!

مشاور رئیس‌جمهور در اقدامی تامل برانگیز اختیارات رهبری در انتخاب اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی مجازی را در فیس بوک خود به رای گذاشت!

به گزارش عصر آبادان،، حسام‌الدین آشنا هدف و نیت خود را از این اقدام عجیب عنوان نکرده اما به نظر می رسد واکنشی به رویدادهای اخیر وزارت علوم از جمله تعیین خلاف قانون روسای دانشگاه ها و نیز موضوع گسترش نسل سوم تلفن همراه باشد.
شورای عالی انقلاب فرهنگی در جریان تعیین روسای دانشگاه ها مخالف شیوه رای گیری ظاهری فرجی دانا، وزیر سابق علوم بود و آن را نوعی ایجاد تقابل بین دانشگاهیان و شورای عالی انقلاب فرهنگی می دانست. البته فرجی دانا در مواردی که خود صلاح می دید نیازی به رای گیری احساس نمی کرد، به عنوان نمونه پیشنهاد ریاست دانشگاه تهران به محمدرضا عارف بدون انجام رای گیری؛ که البته با جواب منفی او همراه شد.

همچنین به نظر می رسد مخالفت شورای عالی فضای مجازی با توسعه نسل سوم تلفن همراه پیش از فراهم ساختن زیرساخت های آن و شبکه ملی اطلاعات، موردپسند آشنا قرار نگرفته که این چنین درصدد رای گیری در امور نامربوط به جایگاه حقوقی خود برآمده است.

گفتنی است، پیش از این تلاش شده بود تا آشنا به عنوان عضو حقیقی به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شود که با آن مخالفت شده بود.

برخی پیام های زیر نوشته آشنا موضوع را حتی به تمسخر هم کشیده است.
http://www.jahannews.com/images/docs/files/000378/nf00378247-1.jpg
انتهای پیام/ط
منبع: دانا