تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۹:۳۲:۳۶
کد مطلب : 56932

به نام سلفی به کام جراحان پلاستیک!

نتایج یک مطالعه جدید در آمریکا نشان داد شدت گرفتن تب سلفی در میان جوانان این کشور، تقاضا برای جراحی‌های زیبایی را در این کشور بیش از ۲۵ درصد افزایش داده است.

نتایج یک مطالعه جدید در آمریکا نشان داد شدت گرفتن تب سلفی در میان جوانان این کشور، تقاضا برای جراحی‌های زیبایی را در این کشور بیش از ۲۵ درصد افزایش داده است.

به گزارش ایسنا، در حالی که میزان کلی تقاضا برای انجام جراحی پلاستیک در آمریکا ۱۰ درصد است، تب سلفی و گرفتن پرتره از چهره و به اشتراک گذاشتن در فضای مجازی، نرخ تقاضا برای انجام جراحی‌های زیبایی را در بسیاری از مناطق این کشور به بیش از ۲۵ درصد افزایش داده است. این مسئله نشان می‌دهد شبکه‌های اجتماعی مجازی نه تنها در نحوه رفتار ما در جامعه تاثیر گذاشته‌اند بلکه بر چهره و نحوه پوشش و آرایش ظاهر افراد نیز تاثیر چشمگیر دارند و حتی بسیاری از اولویت‌های انسان‌ها را به شکل غیرمنطقی و غیرعاقلانه نیز تغییر می‌دهند. از سوی دیگر رشد قارچ گونه استفاده از تلفن های همراه هوشمند، تب سلفی گرفتن را نیز به شدت افزایش داده است.

گرفتن سلفی بسیار آسان است و بسیاری از جوانان و نوجوانان با گرفتن تصاویر خودشان، آنها را در شبکه‌های اجتماعی مجازی به اشتراک می‌گذارند. شاید این مسئله در ظاهر ایرادی نداشته باشد اما مسئله نگران کننده، تبعات فراگیر شدن این تصاویر و تب زیبایی است چرا که این مسئله سبب افزایش قابل توجه تقاضا برای انجام جراحی زیبایی به ویژه در بین جوانان شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از رادیو نورثرن وولیس، نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد طی دو سال اخیر تقاضا برای انجام جراحی‌های زیبایی در این کشور بیش از ۲۵ درصد افزایش یافته که به نظر می‌رسد قرارگیری جوانان و نوجوانان در معرض دوربین تلفن‌های همراه و گرفتن عکس از چهره باعث شده آنها نسبت به زیبایی چهره خود بیش از پیش حساسیت به خرج دهند.

در این مطالعه که از سوی آکادمی جراحی پلاستیک صورت و جراحی ترمیمی در آمریکا انجام شده مشخص شد از سال ۲۰۱۲ تاکنون میزان افراد خواهان انجام جراحی پلاستیک افزایش قابل توجهی یافته است.

با این حال «سم ریزک» جراح پلاستیک در گفتگو با خبرگزاری رویترز می‌گوید: از دو سال پیش تاکنون جراحی پلاستیک ۲۵ درصد در آمریکا افزایش یافته اما اینکه بخش وسیعی از این جراحی‌ها به دلیل تب سلفی باشد را قبول ندارم چون معتقدم هیچ عکسی نشان نمی‌دهد که چهره یک فرد واقعا چه شکلی است.