تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , آبان, ۱۳۹۴ | ۱۰:۱۷:۰۴
کد مطلب : 103661
امام جمعه آبادان:

به یاوه گویی برخی ها در خصوص اقدامات ارزشمند سپاه،نباید اعتنا کرد/ وضعیت مناطق حاشیه ای آبادان تأسف بار است ؛چرا مسئولان کاری نمی کنند؟

امام جمعه آبادان خطاب به مسئولان اجرایی کشور گفت: سرگرم کردن مردم به چیزهای بیهوده مرضی خداوند، امام زمان(عج) و رهبر معظم انقلاب نیست.بهتر است به جای این حرف ها ، به خدمت کردن و رفع مشکلات مردم مشغول شوید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امام جمعه آبادان ؛ حجت الاسلام والمسلمین علی ابراهیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به دستگیری چند تن از عوامل نفوذ در کشور ، اظهار داشت: این شبکه جاسوسی در قالب پوشش رسانه ای در صدد ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی بوده اند.

وی افزود: نباید به حرف آن دسته از افرادی که یاوه گویی می کنند و می گویند که وظیفه سپاه این نیست توجه و اعتنا کرد زیرا معنا و مفهوم وظایف و رسالت سپاه را نمی دانند و درک درستی از آن ندارند. در قانون اساسی وظیف و رسالت سپاه حفاظت و حمایت از دستاوردهای انقلاب اسلامی و رصد کردن تهدید هایی است که متوجه نظام هستند.

امام جمعه آبادان خاطرنشان کرد: مگر می شود که تعدادی در قالب فعالیت مطبوعاتی بخواهند به نظام ضربه بزنند و در صدد نفوذ باشند آن وقت از کنار این ها به سادگی و اغماض گذشت؟

خطیب جمعه آبادان تصریح کرد: بچه های سپاه که فرزندان انقلاب، امام(ره) و مایه امید رهبر معظم انقلاب هستند ، با زحمات شبانه روزی افرادی را که تلاش داشتند با ابزار رسانه چهره آمریکا را بزک کنند و ارزش ها و دستاوردهای انقلاب را مورد خدشه قرار دهند، شناسایی کرده اند، آن وقت بعضی ها که نمی فهمند می گویند چرا سپاه این کار را انجام داده است.

وی یادآور شد: این شبکه ای که اخیراً گرفته اند از مصادیق تذکرات مقام معظم رهبری در باب نفوذ بود اما انگار برخی هنوز باور ندارند که دشمنان به یک مبارزه خاموش و بدون سر وصدا با ملت و نظام ما روی آورده اند.

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه گفت: دشمنان ، جنگ تحمیلی ، توطئه های متعدد ، ترور مسئولان ، تحریم های ظالمانه و فتنه های مختلف را علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران به راه انداختند اما در هیچ کدام نتوانستند این کشور را به زانو در بیاورند لذا اکنون خودشان هم می گویند که تنها راه برای ضربه زدن به ایران اسلامی ، تعامل و ارتباط مستقیم با جمهوری اسلامی است.

وی تصریح کرد: دشمن چاره ای نداشت جز اینکه به استخدام و جذب نیروهای نفوذی در قالب ارباب جراید ، رسانه و مطبوعات دست بزند تا با ترمیم چهره دشمن و بزک کردن آمریکا به مردم این گونه القاء کنند که این آمریکا با آن آمریکایی که سی و چند سال در حق این ملت جنایت و خیانت کرد ، تفاوت دارد و اکنون همراه شده است و باید دست از مخالفت با آن برداشت.

امام جمعه آبادان اظهار داشت: آمریکا به دنبال نحیف کردن این ملت است و سعی دارد با سیاه نمایی و تخطئه ی دستاوردهای ارزشمند این نظام و القای ناکارآمدی یک نظام ولایی ، نظامی که به الگوی آزادگان جهان تبدیل شده است ، موجودیت آن را به خطر بیندازد و از بین ببرد.

وی افزود: در همین مذاکرات اخیر ، اگر هوشمندی، ذکاوت و صلابت رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای نبود معلوم نبود زهر کشنده مار خوش خط و خال برجام چه بلایی بر سر کشور می آورد.

حجت الاسلام ابراهیمی گفت: لذا ما از برادران عزیزمان در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکر می کنیم و از آنها می خواهیم روزنه های نفوذ دشمنان را رصد کنند و به مردم معرفی کنند.

خطیب جمعه آبادان در بخش دیگری از سخنان خود به مواضع اخیر برخی مسئولان کشور اشاره و تصریح کرد: مسئولان کشوری در موضع گیری ها و سخنان شان باید مواظب باشند که تحریک آمیز سخن نگویند و اسباب سوء استفاده و امیدواری دشمنان و اصحاب و اهالی فتنه را فراهم نکنند.اگر واقعن اشکال و ایراد و انتقادی به سیستم کشور وارد می دانند ، محل ارائه آن تریبون های عمومی نیست.بیان این مواضع تحریک کننده مخالف شعار سال مقام معظم رهبری مبنی بر همدلی و همزبانی است.

وی خاطرنشان کرد: می گویند امام المسلمین نیز باید نقد شود.سوال این است که آیا فرق بین نصیحت و انتقاد را نمی دانند؟ آیا منظور از امام المسلمین امام معصوم علیه السلام است؟ امام و رهبر جامعه فردی است که حرف های حکیمانه می زند و سخنانش پشتوانه ی عقلی،شرعی و قانونی دارد و مانند شماها نیست حرف های ناپخته می زنید که هزار ویک مشکل بر آنها وارد است. حرمت ها را نباید شکست.نباید از تریبون ها به گونه ای حرف زده شود که مایه امیدواری دشمن بشود. آن چیزی که اکنون رهبر جامعه می خواهد استحکام درونی نظام است.

امام جمعه آبادان یادآور شد: تناسبی میان مواضع اخیر برخی مسئولان با شعار سال معظم له دیده نمی شود.

حجت الاسلام ابراهیمی همچنین به مشکلات موجود در شهر آبادان علیرغم گذشت بیش از سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی ، اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفم که باید بگویم بعد از سی و شش سال از پیروزی انقلاب ، مناطق حاشیه ای آبادان مانند ذوالفقاری،فیّه ، جمشیدآباد و مناطقی مانند ۱۰۸ هکتاری که مجموعاً حدود ۲۵۰ کیلومتر را تشکیل می دهند ، خود لوله های آب به نزدیک مناطق شان کشیده اند تا از نعمت آب سالم بهره مند شوند.این ناراحت کننده است.چرا مسئولان کار نمی کنند؟ چرا مشکلات مردم را حل نمی کنند؟ مسئولان قبلی که گذشت، فعلی ها باید برنامه ریزی کنند و عملکردشان به حل این مشکلات منجر شود.

وی افزود: بعضی مناطق رفته ام و از نزدیک دیده ام و تاسف خوردم . واقعاً اینجا آبادان است؟کشور ما است؟ اهالی برخی مناطق در آبادان با هزار زحمت شیلنگ آب را به نخلستان های خود رسانده اند. آقایان خوابند؟ تا کی باید مشکل مردم را حل کنند؟نخبگان و مردم هم باید مطالبه گری خود را تقویت کنند و از مسئولان بخواهند و بپرسند چرا وظایف شان را درست انجام نمی دهند.

خطیب جمعه آبادان در ادامه تصریح کرد: بارش باران و تبعات و مشکلات آن در سطح شهر را برای وقت دیگری می گذاریم.خلاصه بگویم سرگرم کردن مردم به چیزهای بیهوده مرضی خداوند، امام زمان(عج) و رهبر معظم انقلاب نیست.بهتر است به جای این حرف ها ، به خدمت کردن و رفع مشکلات مردم  مشغول شوید.

وی در پایان تاکید کرد: مقام معظم رهبری از عدم انجام سازوکارهای اجرایی برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی ابراز ناخشنودی کردند و فرمودند این برنامه مهم در حد حرف و طرح باقی مانده است.دولت باید برای عمل به این سیاست ها ، حرکت سازنده و مفیدی انجام دهد.