تاریخ انتشار خبر: ۸ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۵:۴۹
کد مطلب : 125750

بوئینگ آمریکایی هنگام بلند شدن آتش گرفت +عکس

یک بوئینگ ۷۶۷ آمریکایی هنگام بلند شدن از فرودگاه شیکاگو دچار آتش سوزی شده و مجبور شد مسافرین خود را تخلیه و پروازش را لغو کند.

 به نقل از رویترز، مقامات رسمی آمریکایی اعلام کردند موتور هواپیمایی که متعلق به یکی از خطوط هوایی آمریکا بود در لحظه بلند شدن ار فردوگاه بین المللی «اوهیر» شیکاگو دچار آتش سوزی شد و خدمه آن مجبور شدند تا سفر خود را لغو کرده و مسافرین را به صورت اضطراری از هواپیما خارج کنند.

هیچ جراحت جدی از این حادثه گزارش نشده است و آتش سوزی این هواپیما نیز به سرعت توسط مامورین مربوطه خاموش شد.

پرواز ۳۸۳ خطوط هوایی آمریکا یک بوئینگ ۷۶۷ بود که به همراه ۱۶۱ مسافر و ۹ نفر خدمه آن قصد عزیمت به شهر میامی را داشت که در ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه (به وقت آمریکا) و در لحظه بلند شدن از زمین، موتور سمت راست آن آتش گرفت و شعله های آتش آن را در بر گفت.

«تیموتی سمپی» معاون امور مربوط به آتش نشانی فرودگاه طی یک نشست خبری گفت: «این هواپیما سوخت گیری کاملی انجام داده بود و حدود ۱۹ تن سوخت به همراه داشته است. این هواپیما به دلیل نشت سوخت آتش گرفته است.»

البته وی مدعی شد که هر دو موتور این هواپیما واقع در بال های چپ و راست آن آتش گرفته اند و افزود: «اگر این اتفاق در لحظه ای دیگر رخ می داد ممکن بود بسیار وحشتناک باشد.»

منبع: تسنیم