تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۰۹:۲۴:۴۹
کد مطلب : 77869
نماینده مردم اندیمشک :

بودجه ۹۴ در راستای اقتصاد مقاومتی نیست/دولت با واردات کالا ضربات سنگینی به تولیدکنندگان داخلی زد

صید عیسی دارایی اظهار داشت:در زمانی که تولیدات ما به بازار می آید در همان زمان دولت وسائل ارزان تری از خارج به کشور وارد می کرد و ضربات سنگینی به تولیدکنندگان داخلی وارد کردند.

 

 

 

صید عیسی دارایی  نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رهیاب در خصوص اینکه ایا شعار اقتصاد مقاومتی در سال گذشته محقق شد اظهار داشت:چند سال است مقام معظم رهبری سالها را نام گذاری می کنند این نامگذاری با یک حساب و کتاب دقیقی است اما ما مسئولین تدبیر حضرت آقا را جامه عمل نپوشاندیم سالی که گذشت در تحقق اقتصاد مقاومتی کار آنچنانی صورت نگرفت.

وی ادامه داد:در زمانی که تولیدات ما به بازار می آید در همان زمان دولت وسائل ارزان تری از خارج به کشور وارد می کرد و ضربات سنگینی به تولیدکنندگان داخلی وارد کردند.

دارایی گفت:روی هم رفته نمره مثبتی در تحقق شعار سال در حوزه اقتصاد نداشتیم امسال هم با توجه به تحریم ها فکر می کنم حضرت اقا باز هم نامگذاری سال را براساس کارهای اقتصادی انجام دهندآنچه که امروز دشمن بر آن دست گذاشته است مسائل اقتصادی است برای همین با تحریم جلو آمده است.

نماینده اندیمشک تصریح کرد:هرسال بعد از نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری تا سه ماه اول شروع  به بنر زدن و همایش برگزار کردن می کنیم حتی خود حضرت اقا یک سال فرمودند انگار منظور مرا شما نفهمیدید که دوباره تشریح کردند امسال هم مسئولین در این رابطه مصاحبه ها کردند همایش ها برگزار کردند ولی خوب نفهمیدیم که اقتصاد مقاومتی یعنی چه؟

دارایی خاطر نشان ساخت:باید زیرساخت ها را برای تحقق اقتصاد مقاومتی فراهم کرد یکی از این زیرساخت ها بحث سالم سازی ادارات است امروز اگر سرمایه گذاری بخواهد سرمایه گذاری کند حداقل باید سه سال دوندگی کند تا مجوز یک کارخانه ای بگیرد.

وی اضافه کرد:این روش های نادرست ادارات ما باعث می شود کسی سالها فقط دنبال مجوز یک کارخانه باشد در نهایت کارخانه ای را که با ۱۰۰ ریال می توانست راه بیاندازد با ۱۰۰۰ هزار راه می افتد باید در بین ادارات این فرهنگ غلط اصلاح شود.

نماینده اندیمشک گفت: بانک ها در تحقق اقتصادی نقش مهمی دارند آنها باید پول خود را در خط تولید بیاورند کارخانه های ما امروز اکثرا ورشکسته شده اند که علتش همین سودهای بالایی است که بانک ها می گیرند خیلی از کارخانه های ما مصادره بانک ها شده اند.

وی افزود: بودجه سال ۹۴ هم بودجه ای نیست که بتواند تولید و کشاورزی را حمایت کند حتی بودجه هم در راستای اقتصاد مقاومتی نیست روی هم رفته در بحثت اقتصاد مقاومتی ما موفقیتی نداشتیم.

دارایی گفت:دولت حتی برای مردم هم زمینه های اقتصاد مقاومتی را فراهم نکرد من دارایی یک سرمایه داری را آوردم تا در اندیمشک شرکتی بزند تا ۱۰۰۰ نفر مشغول به کار شوند سه سال از عمر  نمایندگی مجلسم می گذرد ولی هنوز موفق نشده ام.

 

وی افزود:یک پرورش ماهی داشتیم که چند میلیارد هزینه نقشه و امکانات کرد ولی برای دادن وام آنقدر این بانک کشاورزی او را برد و آورد که سکته کرد چگونه اقتصاد مقاومتی با این برخوردها محقق می شود؟