تاریخ انتشار خبر: ۸ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۹:۲۱
کد مطلب : 56312

بوسه سردار بر بال فرشته+عکس

سردار شهید “علیرضا نوری” ، زمانی که قائم مقامی فرماندهی “لشگر۲۷ محمد رسول الله(ص)” را بر عهده داشت، در منطقه عملیاتی “شلمچه” به شهادت رسید.

 عکس زیبا و احساس برانگیزی که می بینید، شهید “علیرضا نوری” را در حال بوسیدن دست مادرش، بانو “زهرا خانم” نشان می دهد. مادری که پنجمین فرزندش را به آستان “اسلام ناب محمدی(ص)” تقدیم نمود.

“علیرضا نوری” در اول مهر ماه ۱۳۳۱ در محله “سردار” در شهر “ساری” متولد شد. او پنجمین فرزند خانواده بود. در سال ۱۳۵۰ پدرش را از دست داد. در سال ۱۳۵۴با شرکت در آزمون سراسری در دانشکده پلی تکنیک در رشته مهندسی راه و ساختمان پذیرفته شد. پس از مدتی به استخدام راه آهن در آمد. در سالهای مبارزه با طاغوت، در مبارزات شرکت کرد و حضور موثر داشت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی به کمک چند تن مسئولیت حفاظت و نگهداری از تاسیسات راه آهن را به عهده گرفت و اولین هسته مقاومت در راه آهن با عنوان “کمیته انقلاب اسلامی راه آهن” را تشکیل داد و فرماندهی آن را بر عهده گرفت.با آغاز تحریکات گروهکهای ضد انقلاب، به اتفاق جمعی از همکاران به جنوب عزیمت کرد و “کمیته انقلاب اسلامی را در راه آهن ناحیه جنوب” تشکیل داد.

او در سال ۱۳۵۸ به عضویت رسمی سپاه پاسداران در آمد و با آغاز جنگ تحمیلی، یک گروه هفتاد نفره از پرسنل راه آهن را ساماندهی کرده و همراه آنان راهی جبهه های جنوب شد. در عملیات “امام علی(ع)” از ناحیه پا به سختی مجروح گردید و در  عملیات “والفجر مقدماتی” دست راستش قطع شد. این نقص عضو، او را از حضور در جبهه های نبرد بازنداشت و از آن پس، سردار رزمندگانِ “راه آهن”با آستین خالی در خطوط مقدم نبرد حاضر می شد.

سردار شهید “علیرضا نوری” ، زمانی که قائم مقامی فرماندهی “لشگر۲۷ محمد رسول الله(ص)” را بر عهده داشت، در ۹ بهمن ۱۳۶۵ در منطقه عملیاتی “شلمچه” بر اثر اصابت ترکش به ناحیه سر و سینه به شهادت رسید.

شادی روح پاکش و برای سلامتی مادر بزرگوارش صلوات

منبع: جهان