تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۰۵:۴۸:۱۹
کد مطلب : 95450

“بوش سوم” نامزد ریاست‌جمهوری شد+عکس

جب بوش فرماندار سابق ایالت فلوریدا و برادر و پسر رئیس جمهور سابق و اسبق آمریکا از روز دوشنبه رسما مبارزات انتخاباتی خود را آغاز می‌کند.

به گزارش مشرق به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال، جب بوش فرماندار سابق ایالت فلوریدا و برادر رئیس جمهور سابق آمریکا از روز دوشنبه رسما مبارزات انتخاباتی خود را آغاز میکند.روزنامه وال استریت ژورنال نوشت؛ جب بوش بعد از ۶ ماه فعالیت موقتی که به منظور بررسی اوضاع و شناساندن خود به مردم آمریکا پشت سر گذاشته است از روز دوشنبه رسما فعالیت خود را به عنوان یک نامزد جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا آغاز می‌کند.

جب بوش مرحله آزمایشی تبلیغات خود را با سفر به ۳ کشور اروپایی از جمله سفر به برلین به پایان رساند. مساله‌ای که نشان دهنده اهمیت روابط خارجی و امنیت ملی آمریکا برای وی دارد.

منتقدان وی یدک کشیدن نام فامیلی بوش را برای وی هم مثبت و هم منفی می‌دانند. اگر چه ریاست جمهوری بوش برادر و بوش پدر برای وی اعتبار به همراه آورده است اما حمله آمریکا به عراق در زمان بوش برادر و صدمات جبران ناپذیر آن به آمریکا به عنوان لکه ای سیاه در پرونده وی در نظر گرفته شده است.

منبع: فارس