تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۶:۱۳
کد مطلب : 113808

بچه پولدارهای اصفهانی تخم دو زرده رسانه آمریکایی +فیلم

تبلیغ صفحه بچه پولدارهای اصفهانی در دستور کار رسانه دولتی آمریکا قرار گرفت.

بچه پولدارها بچه پولدارهای اصفهانی تخم دو زرده رسانه آمریکایی +فیلم

صفحه تارنمای فارسی رادیو فردا برای بچه پولدارها، این بار در اصفهان، آگهی تبلیغاتی منتشر کرد.

 

پس از آنکه صفحه بچه پولدارهای تهرانی در فضای مجازی کلی سروصدا کرد و با مطالبه از سر نگرانی مردم و ورود نهادهای نظارتی و انتظامی تا حدی فروکش کرد، رادیو فردا به معرفی صفحه ای جدید به نام “بچه پولدارهای اصفهان”، پرداخت.

 

این رسانه فارسی زبان آمریکایی، ضمن تبلیغ سبک زندگی غربی این افراد که به دنبال تحمیل آن به جامعه ایران هستند، بخشی از گزارش مصور خود را معطوف به القای تقابل و ایجاد دوقطبی بین حاکمیت و ملت کرد تا از هم اکنون هرگونه برخورد قانونی احتمالی را در افکار عمومی زیر سوال برده باشد.

 

سایت دولتی رادیو فردا وابسته به دستگاه دیپلماسی آمریکا به بهانه اطلاع رسانی، در این خصوص نوشت: تقریبا دو سال از فعالیت صفحه موسوم به بچه پولدارهای تهران در شبکه اجتماعی می گذرد. گردانندگان این صفحه چندی پیش، پس از دستگیری تعدادی از افراد فعال در شبکه اجتماعی اینستاگرام از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، اعلام کردند که به فعالیت خود پایان می دهند، در صورتی که این صفحه همچنان فعال است اما از حدود یکسال پیش صفحه دیگری به نام بچه پولدارهای اصفهان اعلام موجودیت کرده است. صفحه ای با همان حال و هوای بدیل تهرانی خود.

 

به گزارش رادیو فردا، گردانندگان صفحه بچه پولدارهای تهران در شبکه اجتماعی اینستاگرام، پیشتر به رسانه های غیرایرانی گفته بودند که هدف آن ها از راه اندازی این صفحه «نشان دادن چهره متفاوتی» از ایران است.

 

لینک دانلود

 

القای دوقطبی مورد نظر در شرایطی است که کشورهای غربی در مواجهه با شهروندان خود هیچ گونه رفتار غیرقانونی را برنمی تابند اما با این حال رسانه ها و دولتمردان آنها رفتار مشابه هنجارشکنان در داخل ایران را محدودکردن آزادی های فردی نشان می دهند، ردپای این سبک مواجهه را می توان در مواردی مانند برخورد با اشرار و قاچاقچیان، بدحجابی، تخلفات رانندگی، پارتی ها مختلط، و هر حرکت قانونی دیگر بوضوح در این رسانه های فارسی زبان دید.

به عنوان نمونه می توان به برخورد پلیس آمریکا با خواننده مشهور کانادایی، جاستین بیبر اشاره کرد که وی و ماشین لوکس او بدلیل دوردور کردن و تجاوز از سرعت مجاز، متوقف و اعمال قانون شد.

 

در نقطه مقابل بسیاری از مردم و رفتارشناسان اجتماعی معتقدند بروز رفتارهای اینچنینی از جوان های سرمستِ غرورِ ثروت بطور مثال دوردور کردن با خودروهای گران قیمت در خیابان ها از مظاهر ایجاد ناامنی روانی در جامعه بوده و بدیهی است در هر کشوری با عوامل ناامنی برخورد قانونی می شود.

 

پاسخ یک ادعای خام

همچنین در بخشی از گزارش رادیو فردا ادعا می شود این عده از جوانان می خواهند با این کارها چهره ای متفاوت از ایران نشان دهند چهره ای که از نگاه رسانه های فارسی زبان نمایی مثبت از ایران است.

 

اما باید پذیرفت اگر رفتار این بخش از جوانان بازتابی مثبت و به سود ایران داشت قطعا چنین مورد توجه رسانه های غربی قرار نمی گرفت.

مروری کوتاه بر برنامه های بی بی سی فارسی، رادیوفردا، رادیوزمانه، رادیوفرانسه و صدای آمریکا عکس این ادعا را ثابت می کند و جستجو در این رسانه ها شما را در یافتن حتی یک گزارش در خصوص یک جوان ایرانی در داخل که به موفقیتی در علم و فناوری رسیده باشد، ناکام می گذارد.

 

گفتنی است صفحه بچه پولدارها عکس هایی از شیوه زندگی برخی جوانان مرفه و نوکیسه را در پارتی های مختلط، رستوران‌های لوکس و با ماشین‌ها، ساعت‌ها و حتی نوشیدنی‌های گران‌قیمت، به اشتراک می‌گذارد.

 

 

این افراد ناخواسته دشمنان فرهنگ و تمدن ایرانی را در پیگیری طرح هایشان امیدوارتر می کنند.

متاسفانه در رفتار این عده اندک، هیچ تابعی از ایرانی بودن دیده نمی شود، آنها نمادی تمام عیار از الگوی مصرف غلط در کشور هستند که از فرق سر تا ناخن پا در زندگی شان غرق وابستگی هستند و از سویی رفتارهایشان نیز هیچ نسبتی با فرهنگ و عرف جامعه ایرانی ندارد. بنابراین طبیعی است آنها بجای دانشمندان جوان درون ایران مورد توجه این رسانه ها قرار گیرند.

 

به نظر می رسد نظام سلطه می‌خواهد نسل آینده‌ کشورها، از نسلی باشد که فکر، فرهنگ، نگاه و سلیقه‌ مورد نظر او را در مسائل جهانی داشته و در نهایت نخبگان، سیاستمداران و افراد تأثیرگذار همان‌گونه فکر و عمل کنند که آنها تمایل دارد.
قدمت برنامه‌ های فرهنگی استعمار، به سال هایی برمی گردد که متفکران غربی بارها گفته‌اند به‌جای کشورگشایی‌های استعماریِ قرن نوزدهم، بهترین و کم‌هزینه‌ترین روش، تزریق فکر و فرهنگ خود به نسل جوان کشورها و تربیت نخبگانی است که همچون سربازان نظام سلطه عمل خواهند کرد.

۱۱۵