تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۲۳:۴۲:۲۵
کد مطلب : 20068

بیانیه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در لبیک به بیانات رهبر انقلاب

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در لبیک به بیانات امروز حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، با صدور بیانیه‌ای، بیانات معظم‌له را چون همیشه روشنگر مسیر حرکت کشور به ویژه حوزه فرهنگ عنوان کرد.

به گزارش عصر آبادان به نقل از فارس : متن کامل بیانیه علی جنتی به شرح زیر است:

سخنان حکمت آمیز رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نمایندگان محترم مجلس خبرگان، همچون همیشه روشنگر مسیر حرکت کشور به ویژه در حوزه فرهنگ بوده و دیدگاه حکیمانه ، عالمانه  و واقع بینانه معظم له راهگشای مدیران فرهنگی کشور و همه اهل فرهنگ و هنر به افق های رشد و تعالی است  و بر عزم و همت آنان در صیانت از هویت دینی، ملی و انقلابی کشور خواهد افزود.

بی تردید، رفع دغدغه های معظم‌له، نیازمند درک عمیق مقوله تهاجم فرهنگی؛ تقویت جبهه فرهنگی انقلاب و به میدان آوردن جریان فرهنگ و هنر اصیل ایرانی اسلامی  در برابر این تهاجم است؛ همچنین تحقق این دیدگاه متعالی مستلزم حمایت از هنر متعهد به آرمان های اسلامی و صیانت محیط زیست فرهنگی از آفت ها و آلایش های عقیدتی و سیاسی است.  بدیهی است دستیابی  به این هدف در گرو اهتمام همه دستگاه ها و نهادهای فرهنگی به جهت یابی دقیق فکری و ساماندهی هنر و اندیشه بر مبنای هویت اصیل اسلامی و انقلابی خواهد بود.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با الهام از رهنمودهای تعالی بخش رهبر فرزانه انقلاب می کوشد با تعمیق فرهنگ و هنر متعهد، تقویت احساس مسئولیت در پدید آورندگان آثارو اصحاب رسانه  و جذب حداکثری اهالی فرهنگ و هنر که در نقاط عطف تاریخی همچون انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، سازندگی، و صحنه های مختلف رویارویی با تهاجم فرهنگی مجاهدتی بی‌بدیل نموده اند، تمامی همت خویش را برای تحقق منویات ایشان به کار گیرد.

امید می رود حاصل این تلاش و ادای تکلیف مورد تأیید رهبری گرانقدر انقلاب اسلامی، رضایت مراجع عظام تقلید و همه دلسوزان مؤمن و متعهد واقع شود.

 

علی جنتی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

۱۵ اسفند ۱۳۹۲/ ۱۸:۴۸

 

انتهای پیام/ز

  1. سرباز گمنام می‌گه:

    آقای وزیر !!!!!! به جای بیانیه و شعار دادن و به جای اینکه دل آقا رو خون کنی ، یه ذره به فرمایشات رهبرعزیزمون عمل کن . ببین کار رو به کجا رسوندی که هنوز اوایل دولت صدای رهبر عزیزمون و در آوردی . سالی که نکوست از بهارش پیداست.