تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۲۰:۳۵:۳۲
کد مطلب : 17821
مجری طرح برنامه‌ریزی توسعه منطقه‌ای اقتصادی خوزستان:

بیشترین سرمایه‌گذاری‌های خوزستان در بخش دولتی است

مجری طرح برنامه‌ریزی توسعه منطقه‌ای اقتصادی خوزستان با بیان اینکه بیشترین سرمایه گذاری‌های خوزستان در بخش دولتی است گفت: ناگزیر هستیم بخش خصوصی را به مناطق خود فرا بخوانیم.

عصر ابادان –  مهرداد نیکو در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه است که پیش از ظهر امروز در استانداری خوزستان برگزار شد اظهار کرد: توسعه به مفهوم افزایش ظرفیت‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است.

وی ادامه داد: برای توسعه اقتصادی به سرمایه‌گذاری نیاز داریم و در زمینه سرمایه‌گذاری دو رویکرد بخش خصوصی و دولتی وجود دارد.

مجری طرح برنامه‌ریزی توسعه منطقه‌ای اقتصادی خوزستان با بیان اینکه بیشترین سرمایه گذاری‌های خوزستان در بخش دولتی است اذعان کرد: خوزستان اقتصادی‌ترین استان در کشور است و با توجه به اینکه بر اساس اصل ۴۲ قانون اساسی دولت از سرمایه‌گذاری منع شده است بنابراین ناگزیر هستیم بخش خصوصی را به مناطق خود فرا بخوانیم.

وی اضافه کرد: از ۳۳۰ هزار نفر بیکار در خوزستان در حدود ۴۵ هزار نفر دارای تحصیلات دانشگاهی هستند این نشان می‌دهد ما باید در امر توسعه تمرکز خود را بر ایجاد اشتغال بگذاریم.

نیکو، با بیان اینکه ایجاد اشتغال موجب افزایش درآمد سرانه افراد می‌شود و این مسئله موجب ارتقای سلامت و آموزش خواهد شد تصریح کرد: برای ایجاد اشتغال نیاز به سرمایه گذاری در بخش خصوصی است زیرا ایجاد شغل در بخش دولتی هزینه بالایی دارد.

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری در شهرهای خوزستان متغیر است اذعان کرد: نرخ بیکاری در خوزستان از ۱۲.۴ تا ۴۳.۴ متغیر است البته قابل ذکر است که نرخ بیکاری ۱۲.۴ نشانگر رفاه اقتصادی در این شهر نیست و ممکن است درآمد سرانه پایین باشد.

 

فارس