تاریخ انتشار خبر: ۸ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۶:۱۲
کد مطلب : 42430

بیشترین نام های ایرانیان در سال ۹۲

مدیرکل امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد:فاطمه و امیر علی پرطرفدارترین نامهای انتخابی والدین ایرانی بر روی فرزندانشان در سال گذشته بوده است .

به گزارش عصر آبادان،ˈمحسن اسماعیلیˈ روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: فاطمه با فراوانی ۴۷ هزار و ۱۴۰ بار و امیرعلی با فراوانی ۳۶ هزار و ۸۰ بار همچنان نام های پرطرفدار بین ایرانیان است .

وی اظهار داشت : زهرا با فراوانی ۲۹ هزار و ۵۱ بار، نازنین زهرا با ۱۶ هزار و ۳۰۶ بار، یسنا با ۱۳ هزار و ۸۹۴ بار جزو نامهای پرطرفدار بین دختران است .

اسماعیلی ادامه داد: ، امیرحسین با فراوانی ۲۴ هزار و ۷۵۶ بار، ابوالفضل با فراوانی ۲۴ هزار و ۷۰۹ بار و محمد طاها با فراوانی ۲۲ هزار و ۴۲۶ بار از دیگر نامهای پرطرفدار میان پسران ایرانی است .

این مقام مسوول در ثبت احوال در ادامه با بیان اینکه تغییر نام بدون تشکیل پرونده در مراجع قضایی آسان شده است ، گفت :تغییر نام افراد به ادارات کل ثبت احوال در سراسر کشور واگذار شده است .

اسماعیلی تصریح کرد:افرادی که بخواهند نامشان را به نامهای اسلامی و مذهبی تغییر دهند و یا افرادی که نامشان مرکب است می توانند برای تغییر نام خود اقدام کنند.