تاریخ انتشار خبر: ۵ , آبان, ۱۳۹۴ | ۱۶:۱۲:۳۵
کد مطلب : 102536
رئیس اداره گاز آبادان:

بیش از نصف ظرفیت شبکه ما متقاضی ندارد/ برای ارائه اشتراک به ساختمان‌های فاقد پروانه منع قانونی داریم

عصر آبادان: رئیس اداره گاز آبادان گفت: طبق اعلام وزارت کشور مجاز به ارائه اشتراک به ساختمان‌های فاقد سند، پروانه ساخت یا پایان کار نیستیم درعین‌حال بیش از نیمی از ظرفیت شبکه ما فاقد متقاضی است.

۸۱۴۲۲۱۵۳-۶۱۳۴۶۲۵

به گزارش عصر آبادان، فرزاد فرجی در جلسه شورای اسلامی شهرآبادان، اظهار کرد: در واگذاری اشتراک گاز به مردم با مشکل مواجه هستیم چراکه بسیاری از املاک فاقد سند، پروانه ساخت یا پایان کار هستند درحالی‌که طبق قانون امکان واگذاری اشتراک به واحدهای فاقد سند و یا پایان کار را نداریم.

وی افزود: درعین‌حال چنانچه مشکل قانونی دراین‌باره وجود نداشته باشد یا مجوز آن به ما داده شود در ارائه اشتراک محدودیتی نداریم و به تعداد نیاز اشتراک ارائه می‌دهیم.

فرجی بابیان اینکه هم‌اکنون ظرفیت ارائه گاز به ۴۷ هزار مشترک راداریم، اضافه کرد: تاکنون ۲۲ هزار مشترک گاز داشته‌ایم یعنی بیش از نصف ظرفیت مشترک پذیری ما خالی مانده است.

وی با اشاره به نامه مدیرکل امور شوراها و شهرداری‌های وزارت کشور مبنی بر عدم واگذاری تأسیسات زیر بنایی به ساخت‌وسازهای غیرمجاز و فاقد سند، اظهار کرد: در این خصوص قانون به‌صراحت برای ما منع ایجاد کرده است.

رئیس اداره گاز آبادان افزود: عدم ارائه اشتراک گاز به ساخت‌وسازهای فاقد سند یا پروانه به همین دلیل است و چنانچه منع قانونی نباشد محدودیتی در ارائه خدمات به مردم در مناطق لوله‌کشی شده نداریم.

فرجی با اشاره به عقد قرارداد با شهرداری در خصوص‌ترمیم حفاری‌های شرکت گاز، اعلام کرد: مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان نیز در اوایل سال جاری به شهرداری به همین دلیل پرداخت‌شده است.

وی افزود: هرکجا حفاری توسط اداره گاز انجام شود بلافاصله صورت‌جلسه آن به شهرداری ارسال‌شده و هزینه‌ترمیم آن به‌سرعت به شهرداری پرداخت می‌شود.

رئیس اداره گاز آبادان بابیان اینکه چنانچه حفاری مجددی صورت گیرد هزینه‌ترمیم مجدد نیز پرداخت می‌شود، اظهار داشت: این تسریع در عمل برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات شهری و تردد مردم انجام می‌گیرد.