تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , آبان, ۱۳۹۴ | ۱۸:۵۹:۳۶
کد مطلب : 102989
گزارش از رزمایش مدافعان حرم خوزستان:

بیش از ۵ هزار بسیجی اهوازی مرحله اول رزمایش مدافعان حرم را اجرا کردند/بسیجیان طرح های عملیاتی مبارزه با داعش را تمرین کردند/شعارهای مرگ بر آمریکا و الموت لداعش در منطقه عمومی رزمایش

عصر آبادان: از ساعتی پیش بخش پایانی مرحله اول رزمایش مدافعان حرم خوزستان در پادگان شهید رستم پور آغاز شد.

به گزارش عصرآبادان به نقل از رهیاب،از ساعتی پیش بخش پایانی مرحله اول رزمایش مدافعان حرم خوزستان در پادگان شهید رستم پور آغاز شد.

که حاشیه نویسی خبرنگار رهیاب را از این برنامه می خوانید:

*رزمایش مدافعان حرم خوزستان با سان دیدن فرماندهان سپاه خوزستان از گردان های استقرار یافته در منطقه رزمایش آغاز شد.
*این رزمایش در دو مرحله برگزاری می شود که طبق اعلام سرهنگ باقری سخنگوی رزمایش بیبش از ۷۵گردان از خواهران و برادران بسیجی (۵هزارنفر)در مرحله اول که در اهواز برگزار می شود شرکت کرده اند.

*آیت الله فرحانی معاون آموزشی مرکز مدیریت حوزه علمیه قم سخنران این رزمایش بود که با اشاره به آیات و روایات بر اهمیت کسب آمادگی های دفاعی تاکید کرد.

*انجام مانورهای هلی برن وضدهلی برن،مقابله با ناآرامی ها،کنترل نقاط حساس و امداد ونجات از جمله اقداماتی بود که بسیجیان به تمرین آنها در منطقه رزمایش پرداختند.

*هیچکدام از مسئولین دولتی در رزمایش مدافعان حرم خوزستان حضور نداشتند.

*بنابراعلام مسئولین رزمایش ۴۳گردان از نیروهای بسیجی مرحله دوم رزمایش را در تاریخ ۲۱و۲۲آبان برگزار می کنند.

*علی رغم اعلام مسئولین مبنی بر حضور ۵هزار بسیجی در مرحله اول رزمایش مدافعان حرم خوزستان به نظر می رسد  تعداد بسیجیان شرکت کننده در رزمایش عددی بسیار بیشتر از تعداد اعلام شده است.

*نیروهای ویژه گردان های امام حسین(ع) با سلاح های نیمه سنگین وتیرجنگی اقدام به تمرین نظامی کردند .

*در ابتدای این مراسم کربلایی عباس نبگان مداحی شورانگیزی را در جمع بسیجیان اجرا کرد که با نوای مرگ بر آمریکا و مرگ بر داعش بسیجیان همراه بود.

*پس از پایان موفقیت آمیز هر مرحله از این رزمایش بسیجیان با شعارهای لبیک یا زینب و لبیک یا رقیه و مرگ بر داعش آمادگی خود را برای مبارزه با تکفیری ها اعلام می کردند.