تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۰:۴۸
کد مطلب : 64337

بیش از ۱۵هزار عراقی در سال ۲۰۱۴ کشته شدند

دولت عراق اعلام کرد : سال ۲۰۱۴ خونین ترین سال برای مردم عراق بود . به گونه ای که در این سال بیش از ۱۵ هزار نفر در عراق کشته که بیش از ۱۲ هزار نفر از کشته شده ها ، از مردم عادی بودند .

 

 

 

به گزارش  عصر آبادان ، منابع معتبر عراقی ، خبر از کشته شدن بیش از ۱۵ هزار نفر در عراق ، اعم از افراد نظامی و غیر نظامی دادند ، که این امر باعث شد ، عراق سال خونینی را پشت سر بگذراند .

این خبر را وزارت داخلی ، وزارت بهداشت و وزارت دفاع عراق به رسانه ها دادند و افزودند : در سالی که گذشت (۲۰۱۴) ، ۱۵ هزار و ۵۳۸ نفر کشته شدند که از بین آن ها ۱۲ هزار ۵۸۸ نفر ، مردم عادی بودند این در حالی است که آمار کشته ها در سال ۲۰۱۳ ، فقط ۶ هزار و ۵۲۲ نفر بود . همچنین طبق آمار رسیده ، تعداد مجروحان ۲۲ هزار ۶۲۰ نفر اعلام شده است .

در همین راستا ، سازمان ملل اعلام کرد : آمار کشته شده از مردم عادی عراقی در سال ۲۰۱۴ بیش از ۱۲ هزار نفر است که این آمار نشان از راست بودن آمار اعلامی از طرف دولت عراق است .

نماینده سازمان ملل ” نیکولای ملادینوف ” هم در سخنانی با تایید این مطلب گفت : بار دیگر هم مردم عراق متضرر اصلی بحث تروریست در منطقه شدند .

آمار بالای کشته و مجروحان عراقی در سال ۲۰۱۴ به دلیل هجوم گروهک تروریستی داعش است که به موجب آن برخی از شهراهای شمالی عراق به دست این گروهک تکفیری افتاده و همچنین بدلیل انجام عملیات انتحاری و بمب گذاری در بغداد می باشد

 

منبع: رهیاب