تاریخ انتشار خبر: ۱ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۲:۳۲:۰۸
کد مطلب : 45959
همزمان با سراسر کشور

بیش از ۴۴ هزار دانش آموز آبادانی راهی مدارس شدند

همزمان با سراسر کشور ۴۴ هزار و ۵۴۰ دانش آموز آبادانی راهی مدارس شدند.

13920911000581_PhotoA

به گزارش عصر آبادان به نقل از فارس : ، در نخستین روز مهرماه دانش‌آموزان آبادانی با حضور در مدارس نخستین روز از سال تحصیلی ۹۳- ۹۴ را آغاز کردند.

صبح امروز جشن آغاز سال تحصیلی به طور نمادین در دبیرستان پسرانه شاهد خاتم‌الانبیاء آبادان و با حضور ارجمندی، کارشناس اداره کل امور شاهد و ایثارگر وزارت آموزش و پرورش، زمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، حجت‌الاسلام ابراهیمی‌پور امام جمعه آبادان، مولوی معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان و تعدادی دیگر از مسئولان محلی، نظامی و انتظامی برگزار شد.

پس از به صدا درآمدن زنگ آغاز سال تحصیلی توسط زمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند مسئولان و دانش‌آموزان ضمن بازدید از نمایشگاه بصیرت که به لحاظ آموزش دانش‌آموزان برای معرفت و شناخت راه حق و درست که منجر به رهایی و آرامش می‌شود به سمت حسینیه خاتم‌النبین این دبیرستان رفتند تا ادامه آئین را در آنجا برگزار کنند.

قرائت قرآن توسط دانش‌آموز آبادانی و قاری منتخب استان خوزستان و کشور، اجرای موسیقی، اعلام حضور توسط دانش‌آموزان به جای جواب دانش‌آموزان شهید و همخوانی قرآن از دیگر برنامه‌های جنبی این آئین بود.

 امسال ۴۴ هزار و ۵۴۰ دانش آموز در مقطع ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه نظری و پیش دانشگاهی، فنی و حرفه‌ای و کار و دانش در ۲۶۸ فضای آموزشی شهری و روستایی با یک هزار و ۷۷۳ کلاس درس سال تحصیلی را آغاز کردند.