تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۷:۲۶
کد مطلب : 68729

بیمارستان های خرمشهر و آبادان تجهیز می شوند

معاون فنی و عمران سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به اینکه تجهیز و رعایت استانداردهای بیمارستانی از مهمترین برنامه های بخش درمانی کشوراست، گفت: بخش عمران منطقه آزاد اروند با اختصاص بودجه ای اقدام به تجهیز و تعمیر برخی مراکز درمانی این دو شهر نموده است.

سید علی شریفی اصل متذکر شد: با توجه به فرسوده بودن و نبود امکانات لازم در اکثر فضاهای درمانی شهرهای آبادان و خرمشهر، و همچنین اجرای طرح تحول نظام سلامت، فرصتی برای نوسازی و تجهیز مراکز درمانی و بیمارستان ها در این دو شهر بوجود آمده است که باید از آن حداکثر استفاده را برد.
شریفی ادامه داد: این پروژه ۵ واحد درمانی را در بر می گیرد که عبارتند از تعمیرات ساختمان و خرید تجهیزات پزشکی بیمارستان ۱۷ شهریور آبادان  با هزینه ای بالغ بر ۳ میلیارد تومان ، بهسازی بیمارستان شهید بهشتی با اعتبار ۳٫۱ میلیارد تومان ،  تجهیزات مورد نیاز آزمایشگاه های بیمارستان سوم خرداد خرمشهر با هزینه ای بالغ بر ۸٫۶ میلیارد تومان ، بهسازی و تجهیز بیمارستان ولی عصر(عج) خرمشهر با اعتبار ۵٫۵ میلیارد تومان  وهمچنین اختصاص ۱۰٫۳ میلیارد تومان بابت خرید ۳۰دستگاه آمبولانس جهت بیمارستان ها و مراکز درمانی این دو شهر.
ایشان همچنین اضافه کرد توسعه فضای بهداشت و درمان منطقه از سیاست های تعیین شده توسط مدیرعامل و هیئت مدیره محترم سازمان به عنوان توسعه زیرساخت منطقه می باشد.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با اجرای این پروژه، مردم آبادان و خرمشهر برای درمان، نیازی به رفتن به دیگر شهرها نداشته باشند و امکانات لازم در مراکز درمانی این دو شهر تا حد امکان مهیا شود.