تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , تیر, ۱۳۹۵ | ۰۹:۱۲:۲۲
کد مطلب : 117456

بی‌اخلاقی در آمریکا از سیاستمداران به کوچه و بازار کشیده شد/ تصویر اوباما روی کالاهای جنسی!+ تصاویر

رواج واژگان و عبارات تحریک‌کننده در میان سیاستمداران آمریکایی، فروشندگان برخی کالا‌ها را نیز به سوء استفاده تجاری از تصاویر اوباما ترغیب کرده‌است.

 باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از وبسایت نیویورک دیلی نیوز، دادگاه تجدید نظر ایالت نیویورک اقدام یک فروشنده را در منقش کردن جعبه‌های کاندوم به تصاویر باراک اوباما — رئیس جمهور آمریکا — غیرقانونی دانست. بنا بر این حکم، «خوزه آنجوار» که فروشنده کاندوم است و از تصاویر باراک اوباما، جان مک‌کین و سارا پیلین بر روی جعبه اجناس خود استفاده می‌کند، اقدامی غیرقانونی مرتکب شده‌است.

بی‌اخلاقی در آمریکا از سیاستمداران به کوچه و بازار کشیده شد/ تصویر اوباما روی کالاهای جنسی!

این فروشنده مدعی بود قانون اساسی آمریکا به وی اجازه می‌دهد از تصاویر اشخاص حقیقی بر روی جعبه اجناسش استفاده کند؛ ولی بنا بر مندرجات حکم دادگاه تجدید نظر، جعبه‌های کاندوم او حاوی پیام‌هایی سیاسی است و هدفی ورای فروش کالا را دنبال می‌کند.

جعبه هریک از کاندومهای وی نیز علاوه بر تصویر یک سیاستمدار، حاوی نکته یا لطیفه‌ای درباره آن فرد است. برای مثال، بر روی یک جعبه منقش به تصویر اوباما نوشته شده‌است: «امید، گونه‌ای از مصونیت نیست.» در خصوص جان مک‌کین، سناتور کهنه‌کار جمهوری‌خواه، نیز این نوشته جلب توجه می‌کند: «کهنه، اما منقضی‌نشده.»

بی‌اخلاقی در آمریکا از سیاستمداران به کوچه و بازار کشیده شد/ تصویر اوباما روی کالاهای جنسی!

«خوزه آنجوار» ۴۸ ساله در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ نیز به دلیل فروش غیرقانونی این کاندوم‌ها در میدان تایمز نیویورک ۳ بار به زندان محکوم شده‌ بود. او در ۵ سال اخیر کوشیده‌است به دادگاه اثبات کند تصاویر و نوشته‌های جعبه‌های کاندوم‌هایش با اصول مندرج در قانون اساسی آمریکا تطابق دارد و وی برای فروش این اجناس، نیازی به کسب مجوز ندارد. اما بنا بر حکم دادگاه، جعبه‌های کاندوم با روزنامه‌ها، گاهنامه‌ها، کتب و جزوات متفاوت است و نمی‌توان آن‌ها را با قوانینی یکسان ارزیابی کرد.

این در حالی است که کاربرد الفاظ و عبارات مستهجن نیز در میان سیاستمداران آمریکایی رواج یافته‌است و همین امر، بهانه خوبی برای بخشی از شهروندان این کشور شده تا از ابزارهایی مشابه، جهت افزایش فروش محصولاتشان استفاده کنند. به تازگی مشاجره دونالد ترامپ و یک رقیب جمهوری‌خواه او توجه مردم آمریکا را به دلیل استفاده هر دو آن‌ها از الفاظ تحریک‌کننده و غیراخلاقی جلب کرد.

انتهای پیام/