تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۲۳:۵۴:۲۳
کد مطلب : 30044

بی‌فرهنگی در قشر باصطلاح فرهنگی + تصاویر ۹ بازیگر با سگ و گربه

متاسفانه برخی از بازیگران یعنی کسانی که خود را قشر روشنفکر و فرهیخته می‌پندارند، در اوج بی‌ فرهنگی با یک حیوان حرام گوشت یا بدتر از آن با یک سگ، نس گرفته‌اند و این یک فاجعه فرهنگی است.

 

 

به گزارش عصر آبادان –  طی سال‌های اخیر نگهداری از حیوانات اعم از سگ و گربه در ابعاد کوچک و خانگی در منازل مسکونی و زندگی با گونه های مختلفی از حیوانات به صورت یک الگو و کلاس اجتماعی تبدیل شده است.
از دید روانشناسان اجتماعی نگهداری از حیواناتی مانند سگ و گربه در منزل، نشانه‌ای از نابودی فرهنگ و گوشه‌ای از عقده‌های روحی و رفتاری و نیز کمبودهای عاطفی در زندگی شخصی افراد است به طوری که آنان با بهانه مختلف همچون “تنهایی‌های امروزی و ناهنجاری‌های جامعه خویش”، سعی در سرپوش گذاشتن همنشینی خود به عنوان یک انسان با حیوانات دارند.

محققان اجتماعی بر این باورند، که هم غذا  شدن با این گونه حیوانات و آنها را با خود به مراکز عمومی آوردن ضمن آنکه نشانگر کمبود محبت شدید افراد است، از عدم برقراری ارتباط فرد با خانواده و جامعه نیز حکایت می‌کند و گاهاً افراد تحت الشعاع، خود تحت تأثیر تفکرات چنین افرادی قرار می‌گیرند.

ازنظر روانشناسان این یک واقعیت است که با شیوع زندگی فانتزی و با کم عمق شدن روابط انسانی، تمایل به داشتن حیوانات خانگی بالطبع افزایش پیدا می‌کند و انسان‌های دوران پست مدرن به صورت عمومی حیوانات خانگی را به دلیل علاقه به بازیگوش بودن و یا صدای زیبای آن‌ها نگهداری می‌کنند.

جالب اینکه در این میان، شبکه‌های ماهواره‌ای برای کسانی که لذت داشتن حیواناتی مانند سگ و گربه و… در خانه را درک نمی کنند ابراز تأسف می کند و در این زمینه رپرتاژ خبری وسیعی می دهد که: “کسانی که حیوان خانگی در خانه ندارند نمی توانند احساس علاقه به حیوان را درک کنند و دست خودشان هم نیست، چون تجربه اش را نکردند. ولی وقتی یک حیوان خانگی در خانه داشته باشید آنقدر به آن عادت می کنید و انس می گیرید که یکی از اعضای خانواده تان می شود! ”

این گونه رفتارهای بیمارگونه حتی در بین اقشار خاص جامعه نیز نفوذ کرده است. بازیگران از این جمله هستند؛ متاسفانه کسانی که خود را الگو و قشر روشنفکر و فرهیخته می پندارند، در اوج بی فرهنگی با یک حیوان حرام گوشت یا بدتر از آن با یک سگ‌، انس می‌گیرند تا جایی که به طور علنی اعلام می‌کند که او را از بقیه اعضای خانواده شان بیشتر دوست دارند و وقتی که باید به همسر و یا خانواده خود ابرازعلاقه کنند، در کنار حیوان وقت می‌گذراند که تصاویر زیر بخشی از این فاجعه است که در قشر به اصطلاح فرهنگی در جریان است:


علی صادقی


هانیه توسلی


روناک یونسی


هدیه تهرانی


سارا خوئینی‌ها


نیوشا ضیغمی


لیلا اوتادی


هانیه توسلی

الناز حبیبی


آناهیتا نعمتی


نیوشا ضیغمی