تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۲:۳۱
کد مطلب : 32156
استاندار خوزستان:

تائید نمی کنم که استخدام ها براساس عدالت است/چرا وقتی هنوز کسی به شما تعرض نکرده است گارد می گیرید؟

عبدالحسن مقتدایی اظهار داشت:شما فکر نکنید حقوق بگیر دولت هستید دقیقا حقوق بگیر مردم هستید دولت کارگزار و پیمانکاری است که طی یک مبارزه انتخاباتی سرکار می آید و برای مدتی خاص متعهد می شود کاری را انجام دهد کدام پیمانکار است که برای کارفرمای خود بخواهد گردن کشی و یا خدای ناکرده اهانت کند؟

به گزارش عصر آبادان به نقل از رهیاب نیوز : عبدالحسین مقتدایی استاندار خوزستان در سمینار تشریح نقشه راه نظام اداری که در سالن شهید هاشمی استانداری خوزستان برگزار شد اظهار داشت:وقتی محدودیت ها در یک حکومت یا یک جغرافیا زیاد باشد تهاجم برای برخورداری از آن امکان و نعمتی که هست همه را به مبارزه وا می دارد که اگر این مبارزه مثبت باشد که خوب است ولی اگر مبارزه نابرابر باشد و هرکس که قدرت و امکانات بیشتری در اختیار دارد به این امکانات برسد بدون شک عدالت برقرار نخواهد نشد.

وی افزود:بعضی اوقات بعد از یک اعتراض اجتماعی که جلوی درب اتاق من یا شما یا در گوشه ای از شهر اتفاق می افتد تمام توجهات به آنجا معطوف می شود و همه امکانات متمرکز می شود تا آن معضل را حل کنیم ایا قبل از اعتراض نمی شد همین همت را به خرج داد تا این اعتراض و نارضایتی بین شهروندان ایجاد نشود.

استاندار تصریح کرد:شما فکر نکنید حقوق بگیر دولت هستید دقیقا حقوق بگیر مردم هستید دولت کارگزار و پیمانکاری است که طی یک مبارزه انتخاباتی سرکار می آید و برای مدتی خاص متعهد می شود کاری را انجام دهد کدام پیمانکار است که برای کارفرمای خود بخواهد گردن کشی و یا خدای ناکرده اهانت کند؟

وی افزود:ما پیمانکار مردم هستیم چطور می شود مردم در اتاق ما بیایند به او نگوییم بفرما یا یک لیوان آب خنک جلویش نگذاریم فکر نکنیم درس خوانده ایم و دانشگاه رفته ایم هر چه باشد در نهایت پذیرفته ایم پیمانکار مردم باشیم.

 مقتدایی گفت:حالا نه اینکه صبح به صبح کسی بیاید در استانداری بگوید تو پیمانکاری منی می خواهم روی کولت سوار شوم مرا دور بدهی! این که نشد مراد بنده خواسته های در چارچوب است.

وی ادامه داد: من از مراجعین نامه نمی گیرم چون به من ارتباطی ندارد باید برود دبیرخانه نامه اش را بدهد در مراسم کسی آمده می گوید “اقای استاندار آب من قطع است” من کار ندارم به او می گویم برو به اداره آب و فاضلاب زنگ بزن. می گوید کار ندارم می گویم  دنبال مدیر کل کار و امور اجتماعی باید بروید.

استاندار اظهار داشت:به ارباب رجوع به چشم فرزند ، خواهر و همسر خود نگان کنید چطور دنبال کار خانواده و بستگان خود می رویم برای ارباب رجوع هم باید اینگونه عمل کرد.

وی تاکید کرد:اینکه می گویم عدالت به این معتقدم از ۴ فرزندم یکی هم در سیستم دولت نیامده است یکی از آنها برای سه ماه آمد عذرش را خواستم گفتم باید بروی ادامه تحصیل بدهی.در سیستم من نباش که اگر کسی آمد گفت فرزند مرا استخدام کن نگاه نکنم ببینم فرزند خودم را استخدام کرده ام.

 مقتدایی تصریح کرد:وقتی به من مراجعه می کنند می گویند آیا تمام استخدام ها بر اساس عدالت است هیچ وقت تایید نمی کنم چون یادداشت هایی که برای مصاحبه بعد از آزمون به گروه مصاحبه گیرنده می دهند مشخص است، مردم از این رفتارها دلخورند و نسبت به عدالت سازمان های حکومتی گله دارند و می گویند هرکس کسی ندارد واقعا بی کس است.

 

مقتدایی خاطر نشان ساخت:چه کسی گفته است که حتما باید خدمتکار سلام کند؟تواضع داشته باشید چه کسی گفته است از وقتی وارد سازمان می شوید اخم کنید تا کسی چیزی از شما نخواهد در کمال تواضع می شود اقتدار هم داشت چرا وقتی هنوز کسی به شما تعرض نکرده است گارد می گیرید؟