تاریخ انتشار خبر: ۱ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۱:۵۹
کد مطلب : 61331
انصاری خواستار شد:

تاثیر آلایندگی پالایشگاه بر آبادان و خرمشهر بررسی شود

– نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: درصد تاثیر آلایندگی پالایشگاه آبادان برای شهرهای آبادان و خرمشهر باید بررسی شود.

 

به گزارش عصر آبادان ، محمد سعید انصاری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: باید یک حرکت اقتصادی برای پالایشگاه آبادان انجام شود.

وی افزود: در حال حاضر کشور در حالت تحریم قرار دارد. برای فاز دوم پالایشگاه آبادان با چینی ها قرارداد منعقد شده و این کشور آمادگی ۱۰۰ درصد دارد، فقط مسائل مالی مانده که این موضوع در اولویت اول وزارت امور اقتصاد و دارائی است.

نماینده مردم در آبادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سه هفته قبل با وزیر نفت جلسه داشتیم و به دنبال موضوع فاز دوم پالایشگاه آبادان هستیم، اگر این موضوع محقق شود دیگر مواردی مانند گوگرد پیش نخواهد آمد.

انصاری در همین خصوص تصریح کرد: به دلیل استفاده از تجهیزات درجه یک، تولیدات و بنزین خوب ارائه می شود.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا بهتر نیست در سطح شهر تابلوهای هشداردهنده میزان آلایندگی هوا نصب شود؟ تاکید کرد: پیشنهاد بسیار خوبی است و حتما این موضوع را پیگیری می کنم.

نائب رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به میزان دریافت آلایندگی خرمشهر از پالایشگاه آبادان بیان کرد: قلبا به عنوان یک ایرانی همه شهرهای کشور را یکی می دانم اما مردم آبادان از آلودگی های حاصل از فعالیت های پالایشگاه این شهر ضرر بیشتری می بینند و ناراحت هستند.

انصاری بیان کرد: معتقدم مسئولان استان و کشور باید در این منطقه دستگاه های لازم را قرار دهند و میزان تاثیرات آلایندگی پالایشگاه آبادان را در شهرهای آبادان و خرمشهر بررسی کنند.

وی در خصوص دریافت بخشی از هزینه های آلایندگی پالایشگاه آبادان توسط شهرداری این شهر، ابراز کرد: شهرداری آبادان باید هزینه آلایندگی را برای ایجاد فضای سبز و سایر موارد که آلایندگی را کمتر می کند، صرف کند. این شهرداری موظف است به صورتی برنامه ریزی کند که به نفع مردم باشد.

 

منبع: مهر