تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۴:۱۰:۲۵
کد مطلب : 95938

تاثیر مرگ یک بازیگر بر قلعه دراکولا +تصاویر

مرگ «کریستوفر لی» گردشگران قلعه دراکولا در رومانی را چند برابر کرده است.

مرگ «کریستوفر لی» گردشگران قلعه دراکولا در رومانی را چند برابر کرده است.

در شرایطی که قلعه دراکولا در جنوب رومانی در سالهای اخیر به مقصد نخست گردشگری اروپای شرقی تبدیل شده، مرگ «کریستوفر لی»، بازیگر مشهور انگلیسی نقش دراکولا در ۹۳ سالگی، گردشگران این قلعه زیبا و تاریخی را چند برابر کرده است.

کریستوفر لی جمعا در ۱۰ فیلم، در نقش دراکولا بازی کرد، نقشی که بر زندگی حرفه ای اش سایه انداخت و هرگز از این سایه سنگین خلاص نشد و از اینکه مردم او را تنها با این نقش به یاد داشته باشند، خوشنود نبود. او که بیشتر نقش افراد شرور را در فیلمها بازی می ‌کرد با ایفای نقش کنت دراکولا از سری فیلمهای گونه وحشت در اواخر دههٔ ۵۰ میلادی به معروفیت دست یافت. سارومان سفید در سه گانه ارباب حلقه‌ ها و هابیت دیگر نقشی بود که بار دیگر نام او را در قرن بیست و یکم بر سر زبان‌ها انداخت. کریستوفر لی با وجود پشت سر گذاشتن ۷ دهه فعالیت سینمایی، بازی در بیش از ۲۵۰ فیلم و سریال و دریافت جوایز گوناگون از جشنواره‌ های مختلف ملی و بین ‌المللی، تا زمان مرگ نامزد دریافت هیچ جایزه اسکاری نشد.

تا پیش از مرگ کریستوفر لی قلعه دراکولا که  محل زندگی و دفن کنت دراکولا، خون‌آشامی مشهور بوده، به طور متوسط روزانه میزبان ۶۱۰۰ گردشگر بود که این رقم در روزهای اخیر به ۱۵ هزار گردشگر رسیده است.

این قلعه به دلیل قرار گرفتن در یک منطقه زیبا، سبک خاص معماری از سال ۲۰۰۵ و پس از مرگ آخرین وارث کنت دراکولا به یکی از جاذبه های گردشگری رومانی تبدیل شده، در سال گذشته میلادی میزبان حدود ۲ میلیون گردشگر بود.

بر اساس بررسی‌ها، هزینه اقامت و تفریح گردشگران در کشورهای در رومانی بسیار پایین بوده که باعث شده این کشور کوچک از چند سال قبل با الحاق به اتحادیه‌ اروپا، گردشگرانش چند برابر شود.

منبع: فارس