تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۴:۵۵:۲۷
کد مطلب : 81035

تامین بیش از ۱۰ میلیون و ۳۸۰ هزار لیتر سوخت به هواپیما‌ها در فرودگاه آبادان

مدیر فرودگاه آبادان از تامین بیش از ۱۰ میلیون و ۳۸۰ هزار لیتر سوخت در پارکینگ این فرودگاه برای تحویل به هواپیماها طی سال گذشته خبر داد.

محمدرضا رضایی اظهار کرد: در سال ۹۲ بیش از ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر سوخت هواپیما در مرکز سوخت گیری هواپیمایی فرودگاه آبادان تامین شدکه این رقم روند صعودی داشته و در سال ۹۳ به بیش از ۱۰ میلیون و ۳۸۰ هزار لیتر رسید.

وی ادامه داد: در سال ۹۳ با توجه به افزایش ۲۰ درصدی تعداد پرواز  بیش از ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر سوخت ۳ هزار و ۹۰۰ پرواز تامین شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد قابل توجه  ۲۳ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیر فرودگاه آبادان خاطرنشان کرد: براساس مقایسه صورت گرفته بیشترین سوخت تحویلی در سال ۹۳  به میزان ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر مربوط به شرکت هواپیمایی ایران ایرتور است.

رضایی تصریح کرد: در سال ۹۳ به طور متوسط ماهانه بیش از ۸۶۰ هزار لیتر سوخت در فرودگاه آبادان سوخت گیری شد که بیشترین آمار سوخت گیری به میزان یک میلیون و ۲۷۰ هزار  لیتر مربوط به شهریورماه سال ۹۳ است.

این مسئول یادآور شد: در حال حاضر فرودگاه آبادان با بیش از ۹۰ پرواز هفتگی در مسیرهای شیراز، تهران، اصفهان، شیراز، شارجه، خارک و مشهد مقدس یا همکاری شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر، ایران ایرتور، العربیه، زاگرس، آسمان، قشم ایر و نفت فعال است.

منبع: فارس