تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۳:۱۳:۳۵
کد مطلب : 59615
رئیس دیوان محاسبات:

تاکنون فساد اقتصادی در نیروهای مسلح کشف نشده است/رئیس جمهور اطمینان داشته باشد که تمام نهادهای حکومتی تحت نظارت دقیق دیوان محاسبات هستند+فیلم

رئیس کل دیوان محاسبات کشور تأکید کرد: در حال حاضر سلامت اقتصادی در این مراکز حاکم است و ما تا کنون فساد اقتصادی به این معنا در نیروهای مسلح کشف نکرده ایم.

تاکنون فساد اقتصادی در نیروهای مسلح کشف نشده است/رئیس جمهور اطمینان داشته باشد که تمام نهادهای حکومتی تحت نظارت دقیق دیوان محاسبات هستند+فیلم

به گزارش  عصر آبادان ؛ امین حسین رحیمی رئیس کل دیوان محاسبات کشور در گفتگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا، درخصوص سوء استفاده برخی از رسانه‌های بیگانه از اظهارات روحانی در همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد، اظهار داشت: چیزی که به رئیس جمهور و همه مردم کشور می‌توان اطمینان داد این است که تمام نهادهای حکومتی کشور تحت نظارت دقیق دیوان محاسبات کشور هستند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: بنابراین مسائل مالی این نهادها از گذشته تاکنون کنترل شده و می‌شود و اگر کوچکترین ایرادی در این زمینه وجود داشته باشد، برخورد می‌شود و هیچ تفاوتی میان این نهادها وجود ندارد؛ در حال حاضر هم سپاه پاسداران، هم ارتش و تمام سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها و نهادها مورد حسابرسی ما قرار گرفته‌اند و همکاری جدی در این زمینه انجام گرفته است.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور با اشاره به این موضوع که همه کارهای دیوان محاسبات کشور رسانه‌ای نمی‌شود و بنابراین اگر تاکنون ایرادی در یکی از نهاد های کشور به وجود آمده است برخورد شده است.

رحیمی تأکید کرد: در حال حاضر سلامت اقتصادی در این مراکز حاکم است و ما تا کنون فساد اقتصادی به این معنا در نیروهای مسلح کشف نکرده‌ایم.

وی در پاسخ به این موضوع که مراکز نظامی و نیروهای مسلح با دیوان محاسبات همکاری داشته اند یا خیر خاطر نشان کرد: همه آنها تا کنون همکاری مناسب و خوبی داشته‌اند؛ طبق قانون در همه ارگان‌ها و نهادها از طرف دیوان محاسبات کشور حسابرس وجود دارد.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه منظم ترین گردش مالی مربوط به کدام نهاد یا ارگان در کشور است اذعان کرد: متأسفانه بی انظباطی مالی در همه دستگاه‌ها وجود دارد و همه دستگاه‌ها درجاتی از این بی انظباطی را دارند؛ اما تا کنون بررسی نشده است که منظم‌ترین سیستم مالی در کدام ارگان وجود دارد ولی امیدواریم به زودی این اتفاق بیفتد.

پیش از این روحانی در همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد اظهار کرده بود که اگر تفنگ، روزنامه، قدرت و خبرگزاری را همه در یک نهاد جمع کردیم ابوذر و سلمان هم باشد فاسد می‌شود.

وی همچنین گفته بود: اینها اشکال‌آفرین است و تجمیع قدرت در یک جا فساد است؛ چرا قوای سه‌گانه درست شد؟ یک دولتی درست می‌کردید که خودش قانون وضع کند و اجرا کند.

این اظهارات روحانی مورد سوء استفاده رسانه‌های معاند قرار گرفته بود به طوری که این رسانه ها با برداشت شخصی خود،  نیروهای مسلح را عامل مشکلات اقتصادی در کشور دانسته بودند.

انتهای پیام/ط

 

دانلود
منبع: راه دانا