تاریخ انتشار خبر: ۴ , اسفند, ۱۳۹۴ | ۱۱:۰۷:۳۷
کد مطلب : 110401
فوری / انتخاباتی:

تایید صلاحیت ۸ کاندیدای خوزستانی دیگر در بازبینی مجدد شورای نگهبان

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات خوزستان گفت: پس از بررسی مجدد صلاحیت‌ها در شورای نگهبان صلاحیت ۸ نفر تأئید و صلاحیت ۴ نفر نیز رد شد.

image_800_480

به گزارش عصر آبادان ، استان خوزستان بعد از تهران، اصفهان و آذربایجان شرقی با ۱۸ نماینده صاحب بیشترین کرسی‌های مجلس است و این موضوع علتی بر افزایش شور انتخاباتی و رقابت‌های حوزه‌های مختلف این استان شده است.

با پایان یافتن کار ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی ۶۲۳ نفر در ۱۴ حوزه اصلی و ۱۳ حوزه فرعی انتخابیه استان خوزستان نام نویسی کردند. از این تعداد ۵۶۸ نفر را آقایان و ۵۵ نفر را بانوان تشکیل می‌دهند که ثبت نام بانوان نسبت به دوره گذشته رشد ۳۰۰ درصدی داشت.

هومن خورشید، رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات خوزستان در گفتگو با رهیاب اظهار داشت: بعد از بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان صلاحیت ۳۶۱ نفر تأئید و ۲۴۰ نفر نیز رد صلاحیت شدند.

وی عنوان کرد: پس از بررسی مجدد صلاحیت‌ها در شورای نگهبان صلاحیت ۸ نفر تأئید و صلاحیت ۴ نفر نیز رد شد.

براساس آمار اداره کل ثبت‌احوال، جمعیت کل استان ۴ میلیون و ۸۹۷ هزار و ۶۴۰ نفر است که از این تعداد ۳ میلیون و ۴۳۰ هزار و ۲۵۸ نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند. تعداد رای اولی‌ ها در این دوره از انتخابات ۷۵ هزار و ۴۸۹ نفر است که تا هفتم اسفند سال جاری سن آن‌ ها به ۱۸ سالگی می ‌رسد و می تواننند رای دهند که از این تعداد ۳۶ هزار و ۹۶۵ نفر خانم و ۳۸ هزار و ۵۲۴ نفر آقایان هستند.

استان خوزستان دارای ۲۷ شهرستان و ۴۰ بخش است و ۲ هزار و ۹۹۶ شعبه انتخابات در استان وجود دارد که از این تعداد ۸۷۵ شعبه سیار هستند. همچنین تعداد صندوق‌ های رای‌گیری ۵ هزار و ۹۹۲ است و ۵۰ هزار نفر عوامل اجرایی انتخابات در استان خوزستان هستند.

استان خوزستان ۱۸ کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد که اهواز و آبادان با دارا بودن ۳ نماینده در مجلس، بیشترین کرسی‌ها در بین حوزه‌های خوزستان دارند و بقیه حوزه‌ها نیز یک نماینده در مجلس دارند.

گفتنی است عصر آبادان در ساعات آتی ، اخبار جدیدی از اسامی افراد تایید صلاحیت شده را در خروجی وب سایت خود قرار خواهد داد.

  1. قنواتی می‌گه:

    با سلام امیدوارم با این همه حضور در پای صنندوق رای که واقعا چشم گیر بوده وهست .لااقل نمایندگانی وارد خانه ملت شوند .که بتوانند از حقوق شهروندی شهرستان خوب دفاع کنند . وخواستیه ملت را هیچ موقع فراموش نکنند . پایان دادن ریز گردها . بیکاری . در حد مقبول و زیبا سازی شهر با کمک شهردار محترم . به امید پیروزی حق علیه باطل.