تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۳:۱۳:۴۴
کد مطلب : 96115
معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند:

تا پایان امسال محدوده منطقه آزاد اروند حصار کشی می شود

عصر آبادان: معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند گفت:پروژه حصار کشی محدوده جغرافیایی این منطقه تا پایان امسال تکمیل می شود.

به گزارش عصر آبادان به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند ، سیدعلی شریفی اصل با اعلام این خبر افزود: پروژه حصارکشی و اجرای آسفالت محدوده منطقه آزاد در قالب دو فاز عملیاتی از دی ماه سال گذشته آغاز شد با اعتبار ۱۹۵ میلیارد ریال در حال اجراست.وی ادامه داد:فاز نخست حصارکشی محدوده منطقه آزاد اروند از شلمچه تا جاده اهواز به خرمشهر با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال و فاز دوم در محدوده جاده اهواز به آبادان با اعتبار ۷۵ میلیارد ریال در حال اجراست.

شریفی اصل اضافه کرد:فاز نخست این طرح با برنامه ریزی انجام گرفته تا پایان سال امسال بهره برداری می شود.

معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند گفت:عملیات اجرای آسفالت و دیوار چینی قطعه نخست از جاده خرمشهر تا یادمان شهدای شلمچه نیز آغاز شده است و پیش بینی می شود پروژه مذکور تا مورخ مهرماه امسال تکمیل گردد.

معاون فنی و عمرانی سازمان اظهار داشت:مطالعات دروازه های ورودی منطقه با در نظر گرفتن فرهنگ و نماد های آبادان و خرمشهر به پایان رسیده و بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

پروژه حصار کشی منطقه آزاد اروند به طول ۵۵ کیلومتر مربع و ۶ دروازه ورودی، آغازی بر تولد دوبار و قانونی منطقه آزاد اروند جدید می باشد.

شش دروازه که سه دروازه آبادان، خرمشهر و ماهشهر دروازه های اصلی و جاده قفاص، امام صادق واروند کنار دروازه های فرعی آن می باشد.

پروژه محصور کردن منطقه آزاد اروند در دو جبهه در حال اجراست که جبهه نخست از مرز شلمچه به سمت جاده قدیم خرمشهر به طول ۱۴ کیلومتر و جبهه دوم از جاده امام صادق تا کیلومتر ۱۳ جاده آبادان و از آنجا تا کیلومتر ۳۰ جاده آبادان به طول ۱۳ کیلومتر در حال اجراست.