تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۶:۲۴
کد مطلب : 51986

تبدیل جنگ سامورایی در مشهد به دوئل تگزاسی

طی یک نزاع گروهی که با شلیک های متعدد از سلاح گرم همراه بود یک نفر کشته شد و ۲ تن دیگر نیز به شدت مجروح شدند.

 روز پنج شنبه گذشته جوان پراید سواری در خیابان خواجه ربیع مشهد با افرادی که اختلاف قبلی داشت روبه رو شد و کار به درگیری کشید. در این میان موتورسواران در حالی که چوب و چماق و شمشیر در دست داشتند به سمت راننده پراید حمله ور شدند و او را مورد ضرب و جرح قرار دادند.

جوان راننده که جان خود را در معرض خطر می دید سوار بر خودرو شد تا از محل فرار کند اما مهاجمان ضرباتی را هم با چماق به خودروی او وارد آوردند و به تعقیب پرایدسوار پرداختند. سرنشینان چند دستگاه موتورسیکلت همچنان به دنبال او بودند تا این که راننده وارد کوچه های فرعی در شهرک شهید چراغچی شد در این هنگام برادران جوان پرایدسوار نیز به کمک او آمدند و نزاع خونینی بین آن ها و موتورسواران آغاز شد.

گزارش براساس تحقیقات مقدماتی قضایی و پلیسی حاکی از آن است که در اثنای درگیری ناگهان شلیک های متعدد از یک سلاح شکاری دولول فضای نزاع دسته جمعی را به هم ریخت و گلوله ها به خودروهای پارک شده و شیشه ها اصابت کرد. همچنین گلوله های ساچمه ای متعددی نیز بر پیکر یکی از تعقیب کنندگان جوان پراید سوار وارد شد و او خون آلود روی زمین افتاد.

در همین حال ۲ جوان دیگر نیز که با اصابت گلوله و وارد آمدن ضربات چوب و شمشیر زخمی شده بودند نقش بر زمین شدند و دیگر عاملان نزاع مسلحانه در حالی از محل حادثه گریختند که پوکه های شلیک شده از یک سلاح کلت نیز در محل باقی مانده بود. ۳ مجروح این حادثه بلافاصله به مرکز درمانی انتقال یافتند، اما یکی از آن ها که جوان ۲۳ ساله ای به نام «م» بود به دنبال عوارض ناشی از اصابت گلوله جان سپرد.

این گزارش حاکی است: با گزارش نزاع مسلحانه به پلیس ۱۱۰، ماموران انتظامی عازم محل درگیری شدند و مراتب را به قاضی ویژه قتل عمد مشهد اطلاع دادند. دقایقی بعد با حضور قاضی موحدی راد در مرکز درمانی و محل وقوع نزاع، تحقیقات قضایی در این باره آغاز و مشخص شد که برخی از گلوله ها از فاصله بسیار نزدیک به سمت مقتول شلیک شده است.

با صدور دستورات ویژه ای از سوی مقام قضایی، برخی از عوامل نزاع در حالی دستگیر شده اند که بررسی های کارآگاهان پلیس آگاهی برای دستگیری متهمان فراری و ضاربانی که شناسایی شده اند ادامه دارد.

بنابراین گزارش، ۲ مصدوم این حادثه نیز از مرگ نجات یافتند و حال آنان مساعد گزارش شده است. هنوز انگیزه اصلی عاملان نزاع مسلحانه خونین مشخص نیست و تلاش کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی برای ریشه یابی این پرونده جنایی همچنان در دستور کار قرار دارد.


منبع: خراسان