تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۲۰:۴۲:۵۱
کد مطلب : 28447

تجمع اعتراضی دانشجویان در مقابل دفتر رئیس دانشگاه شهید بهشتی

بعدازظهر روز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۴ حدود ۱۰۰ نفر از دانشجویان عضو انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی با تجمع در مقابل دفتر رئیس این دانشگاه نسبت به آنچه اقدامات غیرقانونی هیئت نظارت در مسائل داخلی این تشکل دانشجویی می دانستند، اعتراض کردند.

 دانشجویان تجمع کننده خواستار حضور و پاسخگویی دکتر «محمدمهدی طهرانچی» (رئیس دانشگاه) شدند.

در ادامه این تجمع دکتر «طهرانچی» با حضور در جمع تجمع کنندگان ضمن پذیرش اشتباهات مصوبه اخیر هیئت نظارت دانشگاه گفت: “دیگر نباید خلاف اساسنامه انجمن اسلامی دانشگاه عملی انجام شود؛ این را در هیئت نظارت دانشگاه مصوب خواهیم کرد… دعا کنید ما برای انقلاب بمانیم. همه پشت سر رهبری باشیم”.

تجمع کنندگان از رئیس دانشگاه خواستار تصویر صورتجلسه هیئت نظارت شدند که دکتر «طهرانچی» قول داد در اسرع وقت، به دانشجویان ارائه گردد.

براساس پیگیری های خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ اعضای انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه معتقدند، دکتر جواد اطاعت که اخیرا به عنوان نماینده وزارت علوم در هیئت نظارت دانشگاه شهید بهشتی از سوی دکتر رضا فرجی‌دانا وزیرعلوم منسوب گردیده است، در اقداماتی قابل تأمل به دنبال ورود غیرقانونی در امور انجمن اسلامی دانشجویان و گرفتن مصوباتی بر خلاف صراحت آئین نامه تشکل های اسلامی دانشگاهیان مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

به طوریکه در جلسه گذشته هیئت نظارت دانشگاه شهید بهشتی مطرح گردیده بود کلیه دانشجویان می توانند در انتخابات انجمن اسلامی اقدام به رأی دادن کرده و هر دانشجویی که فرم این تشکل دانشجویی را پر کند، می تواند در انتخابات شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشکده ها کاندیدا شود که براساس نص صریح آئین نامه مذکور ضمن آنکه انتخابات تشکل های دانشجویی صرفاً با حضور اعضای آن تشکل قابل برگزاری است نه کلیه دانشجویان، برای کاندیداتوری نیز شرایطی مطرح شده و طبق اساسنامه این تشکل نیز، دانشجویی که بخواهد نامزد انتخابات انجمن اسلامی شود می بایست حداقل ۶ ماه سابقه عضویت در این تشکل را دارا باشد که بر این اساس هر دانشجو صرفاً با پر کردن فرم عضویت شرایط کاندیداتوری نخواهد داشت.

اما امروز دانشجویان معترض طی تماسی با «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ بیان کردند: مسئولین دانشگاه شهید بهشتی در اقدامی بی سابقه و شاذ به جای نظارت بر اجرای صحیح قوانین، خود پای گذار یک بی قانونی بزرگ گردیده و اعلام کرده اند که ۵ نفر از دانشجویان عضو انجمن اسلامی به همراه ۵ فرد دیگر – که محل انتخاب آنها و پایگاهی که قراراست نمایندگی اش را بر عهده داشته باشند، مشخص نیست- به مدت ۵ روز فرصت خواهند داشت تا بر سر آنچه معلوم نیست به تفاهم برسند و در صورت عدم تفاهم هیئت نظارت دانشگاه مجددا تصمیم گیری خواهد کرد.

دانشجویان معترض می گویند، آنچه مسئولین این دانشگاه و خصوصا نماینده وزیر علوم در این هیئت می بایست به آن پاسخ بگویند این است که اگر فردا روزی دیوانه ای در مقابل درب دانشگاه مدعی ریاست دانشگاه گردید آیا مسئولین دانشگاه، بر اساس این استدلال جلسه ای مشترک با وی برای تفاهم بر سر حقوق نداشته وی، خواهند گذاشت؟!

به نظر می رسد برخی مسئولان دانشگاه به دنبال مصادره انجمن اسلامی به نفع دولت هستند. از آنجایی که این خواسته مسئولان نزدیک به دولت در دانشگاه، از طرق قانونی امکان پذیر نبوده است رو به این تصمیمات آورده اند.

نسخه «لویی جرگه بازی» از سوی جریان دیکتاتور مدرن در دانشگاه شهید بهشتی و دور زدن قانون آنجایی که قانون به نفعشان نیست، یادآور بازی عدم تمکین به رای اکثریت و درخواست ابطال انتخابات آنها در سال ۸۸ و پیشنهاد حکمیت شان به جای عمل به قانون می باشد

منبع: خبرنامه دانشجو