تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۷:۲۲:۲۸
کد مطلب : 43535

تجهیز لباس پلیس آمریکا به دوربین +عکس

نیروهای پلیس شهر فرگوسن در ایالت میسوری آمریکا ماموریت یافته‌اند تا در هنگام گشت‌زنی روی لباس خود دوربین نصب کنند.

به گزارش  عصر آبادان، این اقدام سه هفته پس از آن صورت می‌گیرد که یک مامور پلیس سفیدپوست، جوانی سیاه پوست و غیرمسلح به نام «مایکل براون» را به ضرب گلوله کشت و فرگوسن برای چند روز به عرصه تقابل مردم محلی و نیروهای پلیس بدل شد. روایت‌های مختلفی که درباره لحظات پیش از مرگ مایکل براون وجود دارد باعث شد تا لزوم استفاده از دوربین روی لباس پلیس در این شهر مطرح و رفتار این نیروها در حین انجام وظیفه ثبت شود.

تجهیز لباس پلیس آمریکا به دوربین +عکس

 

به گفته «تام جکسون»، رئیس پلیس شهر فرگوسن، نیروهای پلیس از نصب دوربین بر لباس خود استقبال کرده‌اند. از روز شنبه ۵۰ دوربین کوچک قابل اتصال به لباس در اختیار پلیس فرگوسن قرار گرفته و تام جکسون می‌گوید که نیروهای تحت نظرش در حال تمرین برای عادت کردن به کار با ابزار جدید هستند. این دوربین‌ها از سوی دو شرکت تولیدی دوربین‌های مداربسته به پلیس فرگوسن اهدا شده‌اند. در بیانیه‌ای که یکی از این شرکت‌ها منتشر کرده گفته است اهدای این دوربین‌ها با این امید صورت گرفته که تحقیقات آتی پلیس با شفافیت همراه باشد.

 

مایکل بروان روز ۹ اوت به ضرب گلوله یک مامور پلیس به نام «دارن ویلسون» کشته شد. لحظاتی قبل از شلیک گلوله پلیس، مایکل براون و یکی از دوستانش را به سبب راه رفتن در وسط خیابان متوقف کرده بود.

 

شاهدان عینی گفته‌اند که مایکل براون قبل از آنکه چند بار هدف پلیس قرار بگیرد دست‌هایش را به نشانه تسلیم بالای سرش برده بود. اما پلیس روایت دیگری از ماجرا دارد و می‌گوید پیش از شلیک، بین مایکل براون و دارن ویلسون درگیری روی داده است.

به اعتقاد اغلب شهروندان محلی، این مامور پلیس که فعلا از کار برکنار شده به درستی تنبیه نشده است.

 

به گزارش بی‌بی‌سی، دادگاهی در ایالت میسوری قرار است پس از بررسی اسناد و مدارک تصمیم بگیرد که دارن ویلسون، مامور پلیس باید متهم به قتل شود یا نه اما از سوی دیگر وزارت دادگستری آمریکا نیز به شکل جداگانه پرونده‌ای را برای بررسی مرگ جوان سیاه پوست گشوده است.

منبع: ایسنا