تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , تیر, ۱۳۹۴ | ۰۷:۲۸:۰۲
کد مطلب : 99111
زمانی خبر داد:

تجهیز و تامین امکانات خانه نابینایان و کم بینایان خرمشهر

زمانی از خانه سپید نابینایان اروند بازدید کرد.

به گزارش عصر آبادان به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد اروند، این بازدید که به منظور افتتاح ساختمان جدیدی که این سازمان در اختیار موسسه خانه سپید نابینایان اروند در خرمشهر قرار داد،  صورت گرفت، از توان مندیها و ارائه خدمات ویژه نابینایان و کم بینایان نیز گزارشی ارائه گردید.

خانه سپید نابینایان اروند در اواخر ۹۲ با هدف ارائه خدمات آموزشی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی و تقویت و آماده سازی نابینایان و کم بینایان در خرمشهر تاسیس و راه اندازی شد.

برحسب مطالعات این موسسه، ۳۵۰ نابینا و کم بینا در خرمشهر وجود دارند که خانه سپید نابینایان اروند توانسته است با استفاده از امکانات و فضای آموزشی و اجتماعی و فرهنگی خود، ۲۰۰ نفر از این عزیزان را جهت آموزش های لازم در تمامی حوزه ها ثبت نام و جذب نماید.

در این موسسه گروه های آموزشی در زمینه های مختلف علوم رایانه ای، خط بریل، حفظ و تجوید قرآن کریم، مشاوره و راهنمایی، هنرهای دستی، موسیقی، آشپزی و داستان نویسی ویژه نابینایان و کم بینایان در حال فعالیت و ارائه خدمات آموزشی می باشند.

خانه سپید نابینایان اروند از جمله ۵ موسسه فعال در سطح کشور می باشد که علاوه بر ارائه خدمات آموزشی، در برنامه ها و فعالیت های خود و در راستای استفاده از ظرفیت ها و توان مندیهای دانش آموختگان این موسسه، توانسته است با فراهم نمودن شرایط لازم امکان ایجاد جریان های اقتصادی به منظور ورود نابینایان و کم بینایان به بازار کار و اشتغال آنها را مهیا نموده است.

در راستای حمایت از اینگونه فعالیت ها، سازمان منطقه آزاد اروند با در اختیار قرار دادن یک ساختمان ۴ طبقه در خرمشهر ویژه این موسسه و همچنین اختصاص مبلغ ۲ میلیارد ریال به آن به منظور تقویت و تجهیز فضای آموزشی و امکانات آن در نظر دارد به عنوان نهادی که مدیریت  آبادان و خرمشهر را برعهده دارد از همه ظرفیت ها و توانایی های موجود در منطقه در جهت رشد و توسعه اقتصادی منطقه و رفاه مردم آن استفاده نماید