تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , تیر, ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۱:۴۱
کد مطلب : 97964
امام جمعه آبادان:

تحریم‌های ظالمانه باید یکجا لغو شود/ فناوری هسته‌ای ‌به سمت پیشرفت ادامه داشته باشد

امام جمعه آبادان گفت: یک توافق خوب مورد نظر ملت ایران یعنی فناوری هسته‌ای در پویایی کامل به سمت پیشرفت ادامه داشته باشد و تحریم‌های ظالمانه یکجا لغو شوند.

خبرگزاری فارس: تحریم‌های ظالمانه باید یکجا لغو شود/ فناوری هسته‌ای ‌به سمت پیشرفت ادامه داشته باشد

حجت‌الاسلام علی ابراهیمی پور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته آبادان در مصلای ثامن الائمه اظهار کرد: مذاکرات هسته‌ای به جاهای حساسی رسیده و تیم مذاکره کننده تمام تلاش خود را برای دستیابی به توافق خوب به کار بسته‌اند.

وی گفت: ایران همواره با صداقت و براساس واقعیت موجود عمل کرده و حتی آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای صلح آمیز بودن فعالیت‌ها را تایید کرده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: یک توافق خوب مورد نظر ملت ایران یعنی فناوری هسته‌ای در پویایی کامل به سمت پیشرفت ادامه داشته باشد و تحریم‌های ظالمانه یکجا لغوشوند.

خطیب جمعه آبادان تصریح کرد: تیم مذاکره کننده کشورمان با هوشیاری باید دقت کنند استقلال سیاسی و نظامی کشور در رهگذر نگاه بد دشمن ما قرار نگیرد.

وی افزود: همه باید بدانند اگر توافقی در مذاکرات پیشرو صورت نگیرد هیچ چیزی مانع پیشرفت ایران اسلامی نخواهد شد.

ابراهیمی‌پور با اشاره به تبلیغات معنی‌دار اوباما در مقاطع مختلف و مناسبت‌های اسلامی اضافه کرد: اینکه رییس جمهوری آمریکا همسفره مسلمانان در افطار می‌شود نوعی عوام فریبی است و ملت‌های مسلمان باید مراقب ترفندهای تبلغی دشمن باشند.

امام جمعه آبادان در ادامه خطبه‌ها به بحث‌های موجود در شهرداری و شورای اسلامی شهر اشاره کرد و خواستار پایان دادن به این اختلاف‌ها و تلاش برای خدمت به مردم شد.

وی گفت: اعضای شورای اسلامی شهر آبادان باید با همدلی و همزبانی در کنار یکدیگر برای رفع مشکلات شهری تلاش و اختلافات را کنار بگذارند.

ابراهیمی پور با اشاره به جنایت آمریکا در حمله به همواپیمای مسافربری در سال ۶۷ اظهار داشت: این جنایت غیرانسانی آمریکا هیچگاه فراموش نخواهد شد.

وی ادامه داد: با این پیشینه به دشمنی که به هواپیمای مسافری موشک شلیک کرده و ۲۹۸ انسان بی گناه را به شهادت رسانده نباید اعتماد کرد.

وی در ادامه خطبه‌ها به روز قلم اشاره کرد و  گفت: کسانی که قلم به دست دارند بدانند قلم ابزار مقدسی است، قلم ابزاری برای تعلیم و تعلم و برای آگاهی بخشیدن به جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل قداست قلم، قلم باید در اختیار نظام، اسلام و ارزش‌های اسلامی باشد.

امام جمعه آبادان افزود: افرادی که قلم به دست دارند در نقد مطالب تیز بین و عادل باشند زیرا آنها می‌توانند زمینه رشد و ترقی را فراهم کنند.

‌ابراهیمی‌پور در پایان با اشاره به اهمیت روز قدس از مسلمانان خواست در این روز ماهیت رژیم جعلی صهیونیستی را برملا کنند.

وی تصریح کرد: فریاد مردم در این روز علیه مستکبرانی است که جهان را به آتش می‌کشند تا به منافع خود برسند.

منبع:فارس