تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۴:۳۷:۴۹
کد مطلب : 55313
شهردار آبادان خبر داد

تحمیل خسارت ۳۰۰ میلیون تومانی اداره برق به شهرداری آبادان

شهردار آبادان از تحمیل خسارت ۳۰۰ میلیون تومانی اداره برق به این شهرداری خبر داد.

خبرگزاری فارس: تحمیل خسارت 300 میلیون تومانی اداره برق به شهرداری آبادان

به گزارش عصر آبادان، محمودرضا شیرازی ظهر امروز در جلسه بررسی و ارائه راهکارهای رفع مشکلات شبکه برق در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان اظهار کرد: انجام حفاری‌های وسیع پیمانکاران اداره برق در سطح شهر و عدم جمع‌آوری نخاله‌های ناشی از کندوکاری‌ها و ترمیم نشدن جای قرار گرفتن پایه‌های برق جدید سبب تحمیل این خسارت شده است.

وی افزود: به طور قطع موضوع جمع‌آوری نخاله‌ها و ترمیم نوارها و مکان‌های حفاری شده در شرح وظایف پیمانکاران آمده که متاسفانه به دلیل بی‌توجهی به انجام کامل وظایف و تعهدات توسط پیمانکاران، باید یک دستگاه دیگر سختی رفع مشکلات را به دوش بکشد.

شهردار آبادان با اشاره به پایه‌های برق رها شده در شهر (کنار دیوار پیاده‌روها) عنوان کرد: تنها در یک مورد ۲۵۷ پایه برق فرسوده در جنب اداره برق در کوی نیرو وجود دارد که سبب گلایه‌مندی مردم آن منطقه شده است.

شیرازی تصریح کرد: وجود پایه‌های برق رها شده در مناطقی همچون ذوالفقاری، سده، جمشیدآباد، شطیط و سلیچ‌ها سبب تجمع حیوانات موذی شده است.

مدیر سامانه مدیریت شهری آبادان با اشاره به اینکه وجود این پایه‌های برق مردم را در هنگام تردد دچار مشکل کرده است، یادآور شد: باید هر چه سریع‌تر در زمینه برداشت این پایه‌های برق برنامه‌ریزی و اقدام شود که به نظر می‌رسد انجام مزایده بهترین راه خارج کردن این پایه‌های فرسوده از مناطق یاد شده باشد.

وی گفت: کارکنان اداره برق برای جلوگیری از آسیب‌رسانی درختان به کابل‌ها و شبکه برق به‌ویژه در زمان وزش باد و طوفان اقدام به هرس درختان و رها کردن شاخه و برگ‌ها در کنار بلوارها می‌کنند.

شیرازی افزود: بروز این مسئله برای رانندگان و شهروندانی که قصد عبور از بلوار را دارند مشکل‌ساز شده ضمن آنکه ما را نیز به دردسر می‌اندازد چرا که نیروهای شهرداری به جای نظافت عمومی باید برای جمع‌آوری این شاخه و برگ‌های هرس شده بسیج شوند.

وی اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون شهرداری ۱۷۰ میلیون تومان بابت جمع‌آوری درختان هرس شده توسط کارکنان اداره برق هزینه کرده که باید جبران شود.

شهردار آبادان از کم‌ارتفاع بودن کابل‌ها و ترانس‌ها در برخی از کوچه پس کوچه‌های واقع در خیابان‌های امیری، امام، ذوالفقاری و سده ابراز گلایه کرد و تصریح کرد: خودروهای آتش‌نشانی امکان جابه‌جایی در این کوچه‌ها را ندارند و این مسئله به صورت یک چالش، پیش‌روی سازمان آتش‌نشانی و خدماتی ایمنی قرار دارد.

شیرازی با اشاره به اقدامات شهرداری در زمینه تعرض خیابان سیکلین یادآور شد: مسئولان اداره برق هزینه جابه‌جایی پایه‌های برق در این منطقه را ۴۰۰ میلیون تومان عنوان کرده که  امید می‌رود تا در تعاملی خوب و منطقی، کار جابه‌جایی پایه‌های برق انجام شود.

مدیر سامانه مدیریت شهری آبادان در پایان از رنگ‌آمیزی پایه‌های برق به عنوان نمونه‌ای از تعامل خوب میان شهرداری و اداره برق نام برد.

منبع: فارس