تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۰:۳۸:۵۸
کد مطلب : 94270
on islam گزارش داد:

تخریب قبور مسلمانان در دانمارک

ای نژادپرست ها؛ در ایام زندگانیمان آرامش را از ما گرفتید لااقل پس از مرگ ما را به حال خود گذارید.

به گزارش onislam، حمله به قبرستان مسلمانان در دانمارک و تخریب تعدادی از قبور آن باعث عصبانیت جامعه مسلمانان این کشور شد.

 

بر پایه این گزارش، جمعه گذشته عده ای نژاد پرست با حمله به یک قبرستان مسلمانان در غرب کپنهاگ، تعدادی از قبرهای آن را تخریب کردند. همین مساله و بی توجهی پلیس به آن باعث عصبانیت مسلمانان این کشور شده است. به طوری که تعدادی از آنها با تجمع در قبرستان مذکور، خواستار رسیدگی پلیس به این مساله شدند.

 

مسلمانان با نصب یک بنر در این قبرستان، اعتراض خود را به این عمل غیر انسانی نشان دادند: «ای نژادپرست ها؛ در ایام زندگانیمان آرامش را از ما گرفتید لااقل پس از مرگ ما را به حال خود گذارید».

 

در همین حال برخی از احزاب سیاسی این کشور نیز نسبت به بی تفاوتی پلیس به این عمل غیر انسانی اعتراض کردند. حزب سوسیال این کشور اعلام کرد که پلیس نمی خواهد این مساله را به عنوان یک رفتار نژاد پرستانه درنظر بگیرد.

 

بر اساس اعلام رسانه های محلی حدود ۵۰ قبر در این حمله تخریب و یا آسیب دیدند با این حال پلیس اعلام کرد که این حمله را به عنوان یک حمله نژاد پرستانه درنظر نمی گیرد بلکه احتمالا شخصی قصد شوخی با قبرها داشته است.