تاریخ انتشار خبر: ۶ , تیر, ۱۳۹۵ | ۱۵:۴۷:۵۵
کد مطلب : 116203
در بنادر خوزستان انجام شد:

تخفیف ۱۰۰درصدی سود بازرگانی ۱۳قلم کالای ته لنجی

ناظر گمرکات خوزستان از تخفیف ۱۰۰درصدی سود بازرگانی ۱۳قلم کالای ته لنجی در بنادر خوزستان خبر داد.

محمدرضا جعفری  افزود: این کالاها شامل برنج ، روغن نباتی، چای ، قند وشکر ، قهوه ، نسکافه ، تمرهندی ، انواع ادویه ، کمپوت آناناس ، شکلات و شیرینی ، بیسکویت ، کرم کارامل و پودر کاکائواست که بدون پرداخت حقوق گمرکی بر اساس سقف ارزش کالای ته لنجی امکان ترخیص وجود دارد.
وی گفت: ۸۶ قلم کالای ته لنجی شامل انواع کولر گازی ، یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، ظرفشویی، چای ساز، سماور برقی، غذاساز، سرخ کن، چرخ گوشت ، شیرآلات ساختمانی، پنکه سقفی و دستی و … مشمول ۵۰درصد تخفیف سود بازرگانی است.
ناظرگمرکات خوزستان افزود: طبق قانون بیش از سقف واردات تعیین شده که ۱۵۰۰دلار در هر سفر دریایی است کالای قاچاق محسوب می شود و امکان ترخیص آن وجود ندارد.
جعفری با اشاره به اینکه  کالاهای مجاز برای ملوانان، خدمه و کارکنان کشتی ها و لنج های زیر ۵۰۰تن در بنادر خوزستان قانونی است گفت: هریک از این گروه ها می توانند در سال شش بار و هر بار تا سقف ۱۵۰۰دلار کالا طبق فهرست مجاز اعلام شده از سوی گمرک کالا وارد کنند.
بیشتر کالاهای ملوانی در بازارهای ته لنجی در بازار بنادر هندیجان ، آبادان و ماهشهر با قیمت مناسب عرضه می شود.
وجود  بازارهای ته لنجی یکی از جاذبه های اقتصادی بنادر خوزستان بوده که باعث رونق تجاری در این مناطق شده است.
استان خوزستان هشت بندر فعال عملیاتی دارد و سالانه بیش از ۵۰میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در این مناطق تخلیه و بارگیری می شود./مانا