تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , تیر, ۱۳۹۵ | ۲۲:۵۳:۴۳
کد مطلب : 116525

تخلیه شیر توسط دامداران معترض مقابل جهاد کشاورزی سمنان+تصاویر

دامداران برای اعتراض به قیمت شیرخام این بار در سمنان و مقابل درب جهادکشاورزی استان تجمع و برای نشان دادن اعتراض خود اقدام به تخلیه شیرخام جلوی درب این ساختمان کردند.

تخلیه شیر توسط دامداران معترض مقابل جهاد کشاورزی سمنان+تصاویر

به نقل از مرآت، دامداران برای اعتراض به قیمت شیرخام و واردات شیر خشک و علوفه این بار در سمنان و مقابل درب جهادکشاورزی استان تجمع و برای نشان دادن اعتراض خود اقدام به تخلیه شیرخام جلوی درب این ساختمان کردند.

این بار نوبت به دامداران سمنانی رسید تا به عدم اجرای مصوبه ۲ سال قبل خرید هرکیلوگرم شیرخام به نرخ ۱۴۴۰ تومان اعتراض کنند.

 

به گزارش مرآت، در این شرایط، در روزهای اخیر شاهد واردات شیرخام و افت قیمت شیر دامداران در برخی مناطق به نرخ خرید هرکیلوگرم ۱۱۰۰ تومان هستیم.

یکی از دامداران سمنانی در این رابطه گفت: گوشت های یخی می خرند و وارد می کنند و از دامداران گوشت خریداری نمی کنند.

این دامدار با اشاره به واردات بی رویه شیر خشک، افزود: شیر خام را از دامداران خیرداری نمی کنند و یا به قیمت خیلی ارزان خریداری می کنند.

وی با بیان اینکه دولت قیمت ۱۴۵۰ تومان را برای شیر خام تصویب کرده است، اظهار کرد: مسئولین مربوطه این شیر را با قیمت ۱۱۰۰ تومان هم از ما خریداری نمی کنند.

دامدار سمنانی با تاکید براینکه نباید واردات شیر و گوشت صورت بگیرد، گفت: ما بهترین شیر را در ایران داریم که مسئولین قدر این نعمت را نمی دانند و باز هم واردات انجام می دهند.

وی درخصوص پایین آمدن قیمت علوفه گفت: قیمت علوفه زیر قیمت شده که بازار خریداری نمی کنند.

این دامدار ادامه داد: در این تجمعی که صورت گرفت هم مسئولین گفتند پیگیری می کنیم که اگر ده بار دیگر هم ما این تجمعات را انجام دهیم هیچ فایده ای ندارد.

پول شیر را ۴ ماهه دریافت نکردیم

یکی دیگر از دامداران سمنانی با اشاره به اینکه کارخانجات قیمت محصولات خود را پایین تر نمی آورد، گفت: قیمت شیر را ارزان می خرد ولی محصولات خود را به همان قیمت می فروشد.

این دامدار سمنانی با اشاره به اینکه روزانه ۵۰۰ کیلو شیر در دامداری بنده تولید می شود، اظهار کرد: شیرهای ما داری بهترین کیفیت بوده است که قیمت آن در اسفندماه قیمت  ۱۳۱۰ تومان و در فروردین ۱۲۸۵ تومان زده شده است ولی این مبالغ کجاست که ما ۴ ماه است پول شیر را دریافت نکردیم.

وی با بیان اینکه  سویای آرژانتین با قیمت ۱۵۷۰ تومان وذرت نیز کیلویی ۱۰۰۰تومان خریداری می کند، افزود:این محصولات وارداتی است و وقتی که بنده ۴ ماه است پول شر را نگرفتم چگونه و با چه شرایطی باید دامداری را بچرخانم؟

این دامدار سمنانی با اشاره به اینکه پول سویا در مدت ۲۳ روز کیلویی ۱۱۰ تومان اضافه شد، گفت: مراجعه کردم و گفتم شما که به ما بدهکار هستید یک ماشین سویا برایمان خالی کنید که در مدت ۲۳ روز به من گفتند کیلویی ۱۱۰ تومان روی جنس شما اضافه می کنیم.

وی، این مبلغ اضافی را سود و پول دلالی عنوان کرد و گفت: یک بار ۱۵ تنی را یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان باید دیرکرد بدهم که با این اوصاف چگونه باید پرداخت کنم.

این دامدار سمنانی با اشاره به وام صندوق توسعه بیان کرد: این وام قرار بود در طی ۸ سال بازپرداختش صورت بگیرد و ۳ سال نیز به دامدار تنفس داده شود که بدقولی کردند و ۵ ساله کردند.

وی همچنین تصریح کرد: وقتی وام ۵۲ میلیونی را گرفتم از فردای آن اقساطش شروع شده است که باید اسفند ماه ۶۸ میلیون می ریختم که تا الان نتوانستم و مردادماه هم باید سر رسید دهم که با این شرایط بازار چگونه باید بازپرداخت ها صورت بگیرد.

دامداران سمنانی حمایت نمی شوند/ خرید شیر از شاهرود صورت می گیرد

یکی دیگر از این دامداران با اشاره به عدم‌حمایت از دامداران گفت: برخی ها شیر از شاهرود می آورند و شیر را به قیمت ۱۲۵۰ می فروشند در صورتی که مصوبه قیمت شیر ۱۴۴۰ تومان است پس رییس دامپزشکی مقصر است که مجوز به آنها می دهد.

وی اظهار کرد: دکتر سعیدی می گوید به ۴ نفر این مجوز داده شده که از شاهرود شیر بیاورند که به او گفتیم چرا از خود سمنان نباشند جوابشان این بود که کیفیت شیر در این شهر پایین است.

این دامدار در ادامه افزود: اگر قانونی است چرا قیمت را می شکنند نباید این کارها را انجام دهند.

انتهای پیام/