تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۷:۱۷:۲۶
کد مطلب : 43541

تخم‌مرغ هم گران شد

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار کشور از افزایش ۱۰۰۰ تومانی قیمت هرکیلوگرم تخم‌مرغ در بازار خبر داد.

به گزارش  عصر آبادان،سید فرزاد طلاکش در گفتگو با مهر با بیان اینکه مشکل اصلی ما در صادرات تخم مرغ این است که دولت به آن یارانه نمی‌دهد، افزود: اگر قیمت تخم مرغ در روسیه نیز همان قیمت متداول در بازارهای جهانی (۱.۳ دلار) باشد، صادرات تخم مرغ به این کشور نیز مشکل مازاد تولید ما را حل نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه ما اطلاعاتی از بازار داخلی روسیه نداریم و تاکنون هیچ هیات تجاری از این کشور وارد ایران نشده است، اظهار کرد: تنها چیزی که می‌تواند به صنعت تخم‌مرغ کمک کند، پرداخت مشوق صادراتی از سوی دولت به صادرات این محصول است.

طلاکش افزایش قیمت تخم مرغ طی یک ماه اخیر را مورد اشاره قرار داد و گفت: تا یک ماه پیش، مرغ‌داران در هر کیلوگرم تولید، ۱۵۰۰ تومان ضرر می‌کردند که هم اکنون این میزان به کیلویی ۵۰۰ تومان رسیده است.

وی افزود: از ۱۵ مردادماه تقاضای صنایع غذایی مصرف کننده تخم مرغ که برای ایام مدارس آماده می‌شوند، افزایش پیدا کرده و همین مساله سبب افزایش قیمت تخم‌مرغ شده است.

طلاکش با بیان اینکه هنوز قیمت تخم‌مرغ از میزان واقعی خود فاصله دارد، اظهار کرد: در حال حاضر حداقل قیمت تمام شده تولید ۴۵۰۰ تومان است.

انتهای پیام/م