تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۲۲:۳۱:۰۷
کد مطلب : 24909

تخم مرغ هم بورسی شد

سرپرست معاونت توسعه بازار بورس کالای ایران گفت: به منظورکنترل و تنظیم نوسانات قیمت تخم مرغ و حمایت از تولید کنندگان این محصول به زودی در بورس کالای ایران عرضه خواهد شد.

به گزارش  ایسنا، علی پناهی اظهار کرد: با توجه به اینکه نوسانات زیادی در محصولات کشاورزی و دامی از جمله قیمت تخم مرغ در طول فصول مختلف سال شکل می گیرد، معمولا بورس کالای همه کشورها از جمله ایران برای کنترل و تنظیم نوسانات قیمت در کنار بخش تولیدی کارشان را انجام می دهند.
وی خاطر نشان کرد که عرضه تخم مرغ در بورس کالای ایران در سالهای قبل پذیریش شده و در مقاطعی نیز عرضه شده است اما امسال به زودی با تعاملاتی که با اتحادیه مرکزی مرغ داری ایران انجام شده این عرضه ها شروع خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد که عرضه تخم مرغ مقدمه ای باشد تا بورس کالا بتواند در قالب ماده ۳۳ منافع لازم را برای تولیدکنندگان محصولات دامی و کشاورزی بیشتر فراهم کند.
وی به خبر رادیو گفت: براساس ابلاغیه ابتدا استان تهران به دلیل تمرکز تولید و مصرف و سپس در استانهای همجوار البرز و قم و پس از آن استان آذربایجان شرقی و خراسان رضوی در دستور کار شکل گیری این بازار خواهد بود.