تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۸:۰۱:۲۴
کد مطلب : 85624

تداوم پدیده گرد و غبار در غرب کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور آخرین وضعیت جوی کشور را تشریح کرد.

 احد وظیفه با اشاره به نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، گفت: امروز در شرق وشمال شرق کشور افزایش ابر، وزش باد وبارش پراکنده پیش بینی می شود و در برخی مناطق جنوب کشور ودامنه های جنوبی زاگرس نیز ابرناکی و رگبار و رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.وی ادامه داد: از بعد ازظهر امروز با ورود یک سامانه بارشی درشمال غرب وغرب کشور ابرناکی، رگبار باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می شود که این بارش‌ها امشب در جنوب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی وشمال کردستان وشمال کهگیلویه وبویر احمد شدیدتر خواهد بود.

وظیفه با بیان این‌که روز سه شنبه گستره بارش‌ها به دامنه های جنوبی البرز، دامنه های مرکزی وجنوبی زاگرس، نواحی مرکزی، سواحل دریای خزرو تا اواخر وقت به شمال شرق کشور نیز می رسد، افزود: بارش‌ها روز سه شنبه در آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، کردستان، شمال کرمانشاه، شمال زنجان، اردبیل، گیلان، غرب فارس شدیدتر خواهد بود و از اواخر وقت این روز درغرب وشمال غرب کشور موقتا از ناپایداری کاسته می شود.

وی با اشاره به تداوم بارشها در دامنه های جنوبی ومرکزی زاگرس، نواحی مرکزی، شرق وشمال شرق کشور در روز چهارشنبه گفت: تقویت جریان های شمالی بارش‌ها در سواحل دریای خزر تشدید شده و دریا مواج خواهد شد. همچنین در اواخر وقت این روز درجنوب شرق کشور نیز رگبار و رعد وبرق پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه با بیان این‌که بعد از ظهر روز چهارشنبه درشمال غرب وغرب نیز کشور ابرناکی وبارش شروع می شود، افزود: از بعدازظهر امروز مرزهای غربی استان های کردستان، کرمانشاه،ایلام و خوزستان و روز سه شنبه استان های خوزستان و ایلام پدیده گرد و خاک پیش‌بینی می شود.

وی با بیان این‌که طی روز سه‌شنبه به دلیل بارندگی و وزش باد آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها پیش بینی می شود، گفت: توصیه می‌شود که شهروندان در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل،کردستان، شمال کرمانشاه، زنجان و از شب گیلان، مازندران وگلستان جهت پیش گیری از آسیب های احتمالی تمهیدات لازم را به کار ببندند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی استان تهران نیز افزود: آسمان پایتخت برای فردا نیمه ابری دربعدازظهر ابری در پاره‌ای نقاط رگبار و رعد و برق و وزش باد با حداقل و حداکثر دمای ۱۸ و ۲۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر پیش‌بینی می‌شود. همچنین در روز چهارشنبه آسمان تهران نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات رعد و برق با بارش و وزش باد با دمای حداقل و حداکثر ۱۶ و ۲۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر پیش بینی می‌شود.

منبع: ایسنا