تاریخ انتشار خبر: ۷ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۱۴:۵۸:۲۷
کد مطلب : 19017
سرپرست فرمانداری آبادان خبر داد

تدوین برنامه راهبردی ورزش آبادان تا پایان سال

سرپرست فرمانداری آبادان گفت: سند راهبردی ورزش آبادان را تا پایان سال جاری تدوین و طراحی خواهیم کرد.

عصر آبادان به نقل از فارس: عزیزالله شهبازی  ضمن تاکید بر علاقه‌مندی مردم این شهر به امر ورزش اظهار کرد: مردم آبادان از دیر باز به ورزش دوستی شهره بوده‌اند و این موضوع را می‌توان به علاقه آنان به تیم صنعت نفت آبادان مستند ساخت.

وی ادامه داد: هر جای ایران اگر جویای حال مردم آبادان شوید نخستین چیزی که در یاد‌ها هویدا می‌شود سابقه ورزشی و شعار معروف آنان در فوتبال است.

سرپرست فرمانداری آبادان تصریح کرد: باید تبعات مثبت ورزش را با مردم در میان گذاشت و عموم را متوجه اهمیت ورزش کنیم تا شهری سالم و جامعه‌ای مثبت را تجربه کنیم.

وی افزود: از مدیران دستگاه‌های اجرایی انتظار می‌رفت تا در این جلسه حضور داشته باشند و این دستگاه‌ها باید تمام امکانات خود را برای کمک به ورزش این شهر بسیج کنند.

شهبازی اشاره کرد: در نشست شورای ورزش شهرستان آبادان در نظر داریم مواردی را تصویب کنیم تا به کمک ورزش آبادان برویم.

وی تاکید کرد: تشکیل صندوق حمایت از ورزشکاران را در دستور کار قرار داده‌ایم و خواستار آن شدیم تا در این شهر ایستگاه‌های ورزش صبحگاهی پدیدار شود.

سرپرست فرمانداری آبادان ابراز داشت: بحث بیمه ورزشی ورزشکاران را پیگیری خواهیم کرد تا به نتیجه دلخواه برسیم و در این زمینه اداره ورزش و جوانان باید برنامه ریزی‌های لازم را انجام دهد.

وی همچنین عنوان کرد: تا وقتی نشاط در جامعه وجود نداشته باشد استعداد‌ها شکوفا نمی‌شود و باید برای احیای ورزش در این شهر همه تلاش‌ها به کار گرفته شود.

شهبازی توضیح داد: در موضوع تشکیل نهاد خیرین نیکوکار نیز به طور جدی پیگیر این موضوع خواهیم بود تا در مواقع ضروری بتوان به کمک بیماران کم بضاعت در بیمارستان‌ها شتافت.

وی از همت این فرمانداری و اعضای شورای ورزش شهرستان برای اتمام ورزشگاه پنج مهر آبادان خبر داد و اظهار کرد: به دنبال تامین اعتبار برای تکمیل ورزشگاه پنج مهر آبادان هستیم.

سرپرست فرمانداری آبادان یادآور شد: سند راهبردی ورزش آبادان تا پایان سال جاری تدوین و طراحی خواهد شد تا ورزش آبادان بر اساس همین سند راه پیشرفت خود را پی گیرد.

وی اشاره کرد: پیشنهاد تشکیل پارلمان ورزش در استان را به استاندار خوزستان ارائه داده‌ایم تا با راه اندازی این این پارلمان ۴۰۰ نفره، از نظرات و پیشنهادات کار‌شناسان و پیشکسوتان ورزش بهره بریم و اتاق فکری نیز برای ورزش در استان و شهرستان آبادان تعیین شود.

شهبازی تاکید کرد: در امور ورزشی روستا‌ها و شهرهای تابعه شهرستان آبادان نیز نظارت و کمک رسانی خواهیم کرد.

وی خواستار شد: شهرداری آبادان برای افزایش سرانه ورزشی بانوان اهتمام ویژه‌ای ورزد و با ایجاد پارک ورزش بانوان گام مثبتی در مسیر خدمت به بانوان بردارد.

سرپرست فرمانداری آبادان اظهار امیدواری کرد تصمیمات گرفته شده در این شورا عملیاتی شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: پس از تدوین سند راهبردی ورزش آبادان ظرف یک ماه آینده، بر حل مشکلات و معضلات ورزشی شهر آبادان اهتمام ویژه ای خواهد شد و این جلسات ادامه خواهد داشت.