تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۴:۴۷:۴۹
کد مطلب : 32172
محل تجمع تروریست‌ها، در میدان دید

تروریست‌های “داعش”؛ در زوایه هدف ایران

با توجه به این که داعش تمام مقرهای نظامی و انتظامی شهر موصل را پس از تصرف، منهدم کرده‌اند، ارتش عراق با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای پهپادهای ایرانی می تواند به راحتی مقرهای تحت تصرف “داعش” را شناسایی و بمباران کند.

گروه سیاسی صراط – فراخوان سه ساله تروریست ها برای ایجاد بحران و آشوب در سوریه و به سقوط کشاندن حکومت مرکزی این کشور، محمل خوبی برای بازیابی توان آنها در این چند ساله در منطقه خاورمیانه شده است.

به گزارش گروه سیاسی صراط، القاعده که در این چند سال تمام توان خود را در سوریه به نمایش گذاشته بود و بعد از ناکامی‌های مکرر مجبور به عقب نشینی و اختلاف‌های شدید در بین گروه های وابسته به خود شده بود، با انشعابی بی سابقه به چند دسته النصره، داعش و . . تقسیم شد.

اما شاخه تند القاعده در سوریه طی ماه های گذشته توانسته با جدا نمودن رهبری خود از ایمن الظواهری، ساختاری مختص به خود را طراحی کند.

پس از کشته شدن زرقاوی رهبر القاعده در عراق در یک درگیری در کشور یمن، این گروه به چند دسته خود مختار در عراق تقسیم شد، تا حدی که برخی از آنها با فرصت به وجود آمد در سوریه، خود را در استان الانبار و در بین عشایر سنی نشین که گرایش های سلفی داشتند، بازسازی کرده و پس از چند دوره همکاری‌های مستقیم با “داعش” مستقر در سوریه، حال به اقدام انفرادی در کشور عراق دست زده اند.

اولین تحرک داعش بعد از ماه محرم سال جاری

بعد از ماه محرم سال جاری بود که گروه “داعش” با حمله به استان الانبار که با تحریک بخشی از نمایندگان بومی این شهر صورت گرفت، موفق شدند تا چند هفته بخش هایی از بزرگترین استان عراق را تحت تصرف داشته باشند.

این اولین حرکت جمعی و نظام‌مند “داعش” بود که توانسته بود علاوه بر نشان دادن توان رزمی این گروه تروریستی، دست به اشغال عملی یک شهر بزرگ عراق بزند. البته با حمله سنگین زمینی و هوایی ارتش عراق تا حدود زیادی، داعش به عقب رانده شد و پس از آن، چند ماه زمان برای ترمیم کادر نظامی صرف کرد.

تروریست های

“داعش” عراق، سردسته داعش عراق (لباس لجنی) در چند سال اخیر، جنایت های بسیاری را در مرز این کشور با سوریه مرتکب شده است

دومین تحرک “داعش”؛ حمله به سامرا

کارشناسان اهداف متعددی برای این حمله برق آسای “داعش” به سامرا طرح کرده‌اند، اما مهمترین دلیل احتمالا انتقام پادشاه عربستان از روند انتخابات عراق که منجر به پیروزی دوباره نوری المالکی شد، بوده است.

به نظر می‌رسد که “داعش” پس از عقب نشنی های پیاپی در بحث نظامی در استان الانبار و شکست در ناامن کردن انتخابات پارلمانی اخیر در عراق، تمام توان نظامی خود را برای زمین زدن دولت عراق و روند مجلس آینده این کشور را به کار گرفته است.

تروریست های
ارتش عراق زحمت زیادی برای دفع تک “داعش” به سامرا انجام داد

 

سومین و در حال حاضر آخرین تحرک قابل توجه “داعش”

“داعش” دیروز با فراخوان تمام نیروهای خود از عراق حمله فراگیری را در سقوط شهر موصل عراق انجام داده و برخی از منابع خبری از استعداد ۳۰۰ خودرویی “داعش” برای تسخیر موصل خبر داده اند.

این حمله که با غافلگیری نیروهای نظامی مستقر در این شهر صورت گرفت باعث سقوط استانداری موصل و از دست رفتن کنترل فرودگاه شهر همراه شد.

منابع نظامی عراق از تعدادی بالگرد نظامی که در این فرودگاه بوده خبر می دهند که به دست “داعش” افتاده است. نیروهای داعش با حمله به زندان مرکزی این شهر ۱۴۰۰ زندانی این شهر را آزاد کردند، همچنین با اشغال بانک مرکزی این شهر، نبض اقتصادی این شهر را نیز به دست گرفته اند.

داعش پس از حمله به موصل و اشغال آن، به سمت استان صلاح الدین عراق یورش برد که با سقوط بخش هایی از این استان تا آستانه در دست گرفتن کنترل آن نیز پیش رفت.

وقت تقابل غیر مستقیم است!

با توجه به حضور غیر مستقیم اما پر رنگ عربستان در درگیری های این روزهای عراق، دولت نوری المالکی، می‌تواند درخواست غیرمستقیمی را از ایران برای یک سره نمودن کار تکفیری های “داعش”، انجام دهد.

با توجه به این که داعش تمام مقرهای نظامی و انتظامی شهر موصل را پس از تصرف، منهدم کرده‌اند، ارتش عراق با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای پهپادهای ایرانی می تواند به راحتی مقرهای تحت تصرف “داعش” را شناسایی و بمباران کند.

 

تروریست های
در نقشه به خوبی فاصله ۲۰۰ کیلومتری تا شهر موصل و “داعش” تا ایران به خوبی نمایان است

تروریست های
تصویری از لحظه شلیک موشک نقطه زن ایران