تاریخ انتشار خبر: ۷ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۰:۰۸:۱۲
کد مطلب : 62373

تسلیم‌شدن یک داعشی با کمربند انفجاری +تصاویر

یک نوجوان سوری در حالی که کمربندی انفجاری به تن داشت، روبروی یک مسجد شیعی در بغداد ایستاد و تسلیم نیروهای امنیتی شد.

 چند روز پیش یک نوجوان سوری، خود را روبروی یک مسجد در بغداد، تسلیم نیروهای امنیتی عراق کرد.جزئیات ماجرا حاکی از آن است که این کودک را گروه تکفیری داعش، برای یک حمله انتحاری فرستاده بود؛ ماجرایی که بار دیگر، در‌ها را بر روی بحث بر سر جذب کودکان توسط داعش می‌گشاید.

«اسید برهو» نوجوان ۱۴ ساله سوری، هفدهم دسامبر جاری در حالی که کمربندی انفجاری به تن داشت، روبروی یک مسجد شیعی در بغداد ایستاد. اندکی بعد به سمت نیروهای امنیتی حاضر در محل رفت و خود را تسلیم کرد تا بدین ترتیب بتواند از چنگ داعش بگریزد.

هنگامی که گروه تکفیری داعش شهر این نوجوان، یعنی منبج در شمال حلب سوریه را تصرف کرد، او مجبور به پیوستن به اردوگاه‌های آموزش نظامی این گروه تروریستی شد. پس از آن عناصر داعش، او را برای عملیات انتحاری مجهز کردند.

تصاویری که شبکه العراقیه پخش کرد، تصاویر این کودک را پس از آنکه خود را به نیروهای امنیتی عراقی تحویل داد، نشان می‌دهد. گزارش‌ها حاکی از آن است که داعش ماهانه، دویست تا سیصد کودک را به عضویت خود در می‌آورد.

گروه تروریستی داعش در اردوگاه‌های آموزشی خود نه تنها فنون جنگ و به کارگیری اسلحه بلکه چگونگی ساخت بمب و انجام عملیات انتحاری را به کودکان آموزش می‌دهد.

منبع: ابنا