تاریخ انتشار خبر: ۸ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۷:۱۲
کد مطلب : 36672

تشخیص اشتباه پزشک منجر به طلاق شد

به دلیل اطلاعات اشتباه پزشکان، یک مادر ۳۴ ساله خود را برای مرگ آماده کرد. این اشتباه منجر به طلاق وی از شوهرش شد.

به گزارش عصر آبادان به نقل از فارس،‌ «دنیس کلارک» ۳۴ ساله اهل انگلستان مادر دو پسر به نام‌های «هاروی» و «لوکا» است؛ وی به علت اشتباه پزشکان مدت دو سال در انتظار مرگ بود.

«دنیس» بیش از سه سال به دلیل یک خونریزی دردناک رنج می‌برد؛ این اتفاق درست شش هفته قبل از تولد پسر کوچکش «لوکا» اتفاق افتاد؛ با توجه به تست‌های انجام شده در ژانویه ۲۰۱۰، پزشکان کلینیک رویال آبردین اعلام کردند وی دچار سرطانی علاج ناپذیر شده است.

در نوامبر ۲۰۱۱ زمانی که او فکر می‌کرد می‌تواند درمان شود، پزشکان به وی گفتند وضعیت او وخیم‌تر شده است و یک توده سرطانی جدید در لگن دیده می‌شود.

وی می‌گوید: به دلیل عکسبرداری، اشعه‌های زیادی به بدن من وارد کردند و جلسات شیمی درمانی زیادی داشتم؛ همیشه دوست داشتم فرزندانم مرا به بهترین شکل به یاد آورند، دوست داشتم زمان بیشتری را با آنها باشم، آنقدر ناامید شده بودم که برای فرزندانم و خدا نامه نوشته بودم و به دنبال کلینیکی در اسپانیا بودم تا برای درمان و شیمی‌درمانی به آنجا بروم؛ هزینه این بیمارستان ۱۶۰۰۰ یورو بود که پرداخت کردم.

پس از دو سال در اواخر سال ۲۰۱۳، آزمایشات پزشکی جدید انجام دادم و آنها نشان دادند که در واقع از سرطان رنج نمی‌بردم و مشکلات در اثر اشعه دریافت شده بوجود آمده است؛ وقتی این خبر را شنیدم شروع به خندیدن کردم، یک شوک واقعی بهم وارد شده بود، به خانه برگشتم و به پسرم گفتم پزشکان اشتباه کرده بودند، وی مرا در آغوش کشید، هیچوقت به این محکمی مرا بغل نکرده بود.

وی اضافه می‌کند: دو سال زندگی من دیگر بر نمی‌گردد، این خطای پزشکان منجر به پرداخت هزینه‌های سنگینی شد، به علت مشکلات مالی و هزینه‌هایی که انجام دادم شوهرم مرا ترک کرد و طلاق گرفتیم؛ من از این پزشکان شکایت می‌کنم و امیدوارم بتوانم هزینه‌های از دست رفته را جبران کنم.

انتهای پیام/