تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۹:۴۶:۳۳
کد مطلب : 49118
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد

تشریح اهداف برنامه باروری سالم توسط دانشکده علوم پزشکی آبادان

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان از اهداف و سیاست‌های موجود در برنامه باروری سالم توسط گروه سلامت خانواده، جمعیت و مدارس این معاونت خبر داد.

خبرگزاری فارس: تشریح اهداف برنامه باروری سالم توسط دانشکده علوم پزشکی آبادان

به گزارش عصر آبادان، مرتضی جعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان، اهداف و سیاست‌های موجود در برنامه باروری سالم را اعلام کرد و اظهار داشت: ارتقای باروری کلی از دو و ۷۳ صدم به سه، جلوگیری از بارداری‌های ناخواسته، کاستن از میزان حاملگی‌های پرخطر، کاهش سقط جنین و عوارض ناشی از آن، کاهش مرگ و میر نوزادان و کودکان زیر یک‌سال، ارتقای بسته خدمتی مشاوره باروری سالم به منظور افزایش باروری کلی؛ این برنامه‌ها را شامل می‌شوند.

وی در همین خصوص افزود: در راستای رسیدن به این سیاست‌ها، تبیین هدف‌های سلامت‌نگر برنامه باروری سالم، سلامت مادر و کودک، ترویج بارداری خواسته و تاکید بر تحکیم بنیان خانواده با محور سلامت و تخصیص اعتبار برای برنامه باروری سالم از اصلی‌ترین اهداف این برنامه هستند.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان خاطر نشان کرد: برای استانداردسازی کلاس‌های مشاوره قبل از ازدواج اقدام به خرید و توزیع پوسترهای آموزشی با پایه، مولاژهای آموزشی و کتاب پیام نیک‌بختی، اقلام پیشگیری برای توزیع عادلانه و دسترسی قشر آسیب‌پذیر به آنها، تهیه پوستر و پمفلت با موضوع افزایش جمعیت و برگزاری همایش سلامت جمعیت و خانواده کرده‌ایم.

منبع: فارس