تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۰:۳۴:۱۵
کد مطلب : 45367
خطیب جمعه خرمشهر:

تشکیل اتاق فکر فراگروهی و عشیره ای در خرمشهر ضروری است

عصر آبادان: خطیب جمعه خرمشهر گفت: تشکیل اتاق فکر فراگروهی و عشیره ای در خرمشهر ضروری است.

mosavi-khoramshahr-imam

به گزارش خبرنگار عصر آبادان حجت الاسلام “سیدنبی موسوی” در خطبه عبادی سیاسی جمعه در مسجد جامع خرمشهر افزود: تشکیل اتاق فکر فراگروهی، فراعشیره ای از همه طیف های جامعه که متشکل از ۱۰۰ نفر توانمند از قومیت های مختلف اعم از نخبه گان، اساتید دانشگاهها و حوزه های علمیه توانمند که بتوانند مشکلات و معضلات خرمشهر را مرتفع کنند، ضروری است.

وی گفت: اعضای این اتاق باید دلسوز مردم شهرستان باشند و بدون وابستگی به هیچ فردی یا حزبی که بتوانند راهکارهای مناسبی را در رفع معضلات این شهرستان ارائه دهند.

خطیب جمعه خرمشهر اظهار داشت: ماموریت های محول به این اتاق که متشکل از ۱۰۰ نفر از توانمندان حوزه های علمیه، اساتید دانشگاهها، دانشجویان و نخبگان، در برنامه ریزی طرح های مختلف با نظارت مستمر دستگاههای اجرایی می تواند در پیشبرد اهداف کمک موثری داشته باشد.

حجت الاسلام موسوی افزود: وقتی اتاق فکر در خرمشهر تشکیل شود دل مشغولی و فکر مسوولان دستگاههای اجرایی آزاد می شود و آنها نیز کارهای بزرگی دیگری را که بتواند در پیشرفت شهر کمک کند، دنبال کنند.

وی در بخش دیگر خطبه خود به سلامتی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری به حمدالله با انجام عمل جراحی مختصری سلامتی خود را بدست آوردند و در حال حاضر زندگی عادی خود را آغاز کردند.

وی به حفظ حجاب در بین زنان و مردم تاکید کرد و گفت: حفظ حجاب باید تا جایی که شرع و مراجع تقلید تعیین کردند برای زنان به گونه ای که تمام بدن آنها تا مچ دست و قرص صورت پوشیده باشد و مردان نیز حجاب باید داشته باشند.